امام جمعه اهل سنت بیجار
ایران اسلام از کشورهای مقتدر در جهان است/ ایمان و امنیت لازم و ملزوم یکدیگر هستند
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: ایران اسلام از کشورهای مقتدر در جهان است و این مسئله موجب خشم دشمنان شده و برای مقابله با ایران دست به هر توطئه و اقدامی می‌زنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامعه بیجار به موضوع و اهمیت اتحاد مسلمانان و دوری از جنگ و تفرقه پرداخت و اظهار کرد: مسلمانان با تکیه بر اتحاد و همبستگی همواره الگوی کاملی از اقتدار وپیشرفت بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: دنیای اسلام از نظر سیاسی و اقتصادی و صنعتی توانمند و به شکوفایی خوبی رسیده و این مسئله همواره موجب خشم دشمنان شده است.
امام جمعه اهل سنت بیجار خاطرنشان کرد: ایران اسلام از کشورهای مقتدر در جهان است و این مسئله موجب خشم دشمنان شده و برای مقابله با ایران دست به هر توطئه و اقدامی می‌زنند.
وی با بیان اینکه ایران بعد از پیروزی انقلاب تا امروز در عرصه‌های علمی، نظامی و غیره پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، گفت: صنعت کشتی‌سازی و توانایی‌های پزشکی امروز ایران اسلامی برای بسیاری از کشورهای جهان قابل باور نیست.
وی افزود: بسیاری از بزرگان حوزه پزشکی، مهندسی و عمرانی ایرانی هستند و این نشان از قدرت بالای ایرانیان در حوزه‌های مختلف است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در زمان حکومت هارون‌الرشید ساعت زنگ دار توسط مسلمانان ساخته شد که غربی‌ها را به تعجب واداشت و در بخش مهندسی مکانیک هم اگر به تاریخ مراجعه کنید خواهید دید که چندین کتاب با اشکال مختلف توسط دانشمندان اسلام نوشته شده است.
وی با بیان اینکه نخستین ربات توسط مسلمانان ساخته شده است، اذعان کرد: در حوزه صنعت هوایی هم دانشمندان اسلامی قدم اول را برداشته‌اند و در تولید هم مسلمانان پیشرفته‌تر از همه بودند.
امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: در زمینه تولید علم و دانش ۶۴۰ سال قبل در پایتخت آندلس سه کتابخانه و هفت بیمارستان مجهز که تمام مسلمانان جهان از آن بهره‌مند می‌شدند توسط مسلمانان ساخته شده بود و تاریخ پیشرفت صنعتی مسلمانان را ثبت نموده است.
وی افزود: متاسفانه دوگانگی و تفرقه و جدل بین مسلمانان باعث شده دشمنان از وضع کنونی مسلمانان سوءاستفاده و جلوی پیشرفت‌های آنها را بگیرند.
وی اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم به ما وعده داده است که تا زمانی عزت و سربلندی ازآن مسلمانان است که اتحاد و همبستگی داشته باشند.
امام جمعه اهل سنت بیجار با بیان اینکه اختلاف، جدل و نزاع مذموم است، عنوان کرد: اختلاف اندیشه و سلیقه اگر در کنار هم باشد موجب شکوفایی خواهد شد.
وی تصریح کرد: خداوند ما را به پیروی از دستورات خود و رسول اکرم دعوت نموده است و ما را از جنگ و نزاع بر حذر داشته است و به صبر و بردباری توصیه نموده است.
امام جمعه بیجار در ادامه افزود: خاورمیانه ای که مهد دین و تولد چندین هزار پیامبر بوده است، امروز به وسیله یهودیان و دشمنان به میدان جنگ تبدیل شده است.
وی تصریح کرد:‌ ایجاد جنگ در سوریه، افغانستان و پاکستان و یمن و به جان هم انداختن مسلمانان از نقشه‌های شوم دشمنان اسلام است.
وی اضافه کرد: دشمنی یهود با مسلمانان از صدر اسلام تا به حال بوده است که خداوند پیامبر خود را از کینه و دشمنی آنها آگاه می‌کند و امروز مسلمانان باید آگاه باشند چون دشمنان اسلام با نفوذ در فرهنگ و لباس و ادبیات ما می‌خواهند بر ما تسلط پیدا کنند.
وی افزود: در روایت است که پیامبر فرموده است هیچ وقت قومی به هلاکت نمی رسد مگر اینکه اختلاف و جنگ بین آنها ایجاد شود.
امام جمعه اهل سنت بیجار تصریح کرد: امروز نیروهای امنیتی فرقه‌های تبشیری و مسیحیت‌گری را شناسایی کرده‌اند و نقشه‌های آن‌ها را بر آب کرده‌اند و امیدواریم خداوند امنیت و وحدت را بین مسلمانان جهان بیشتر کند.
ماموستا محمدیان در بخش دیگری از خطبه‌ها با تبریک هفته مقدس سربازان گمنام امام زمان(عج) از تلاش و مجاهدت و فداکاری شبانه روزی آنها قدردانی کرد و گفت: ایمان و امنیت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و تمام کارها و پیشرفت‌های ما اگر امنیت نداشته باشد هیچ وقت مفید و ثمر بخش نخواهد بود.
وی تصریح کرد: امنیت و اقتدار کشور ما مرهون زحمات نیروهای امنیتی است که به فرموده مقام معظم رهبری آنها چشمان بیدار اسلام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست