عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری باید الگوی کشورهای اسلامی باشد
شیخ خلیل افرا گفت: این جرم و جنایت‌هایی که حکومت عربستان مرتکب می شود در راستای خوش‌خدمتی به اربابان خود آمریکا و صهیونیسم و دولت‌های غربی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ خلیل افرا گفت: این جرم  و جنایت‌هایی که حکومت عربستان مرتکب می‌شود در راستای خوش‌خدمتی به اربابان خود آمریکا و صهیونیسم و دولت‌های غربی است.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان بوشهر در پاسخ به این پرسش که چرا حکومت عربستان دست به جنایت‌های خصمانه و ضد حقوق بشری می‌زند؟ گفت: این جرم  و جنایت‌هایی که حکومت عربستان مرتکب می‌شود در راستای خوش‌خدمتی به اربابان خود آمریکا و صهیونیسم و دولت‌های غربی است.

وی افزود: این ظلم‌و‌ستم‌ها با آزادی و حریت کاملاً تضاد داشته و در جنایت اخیر و نابخشودنی، حکومت عربستان با بی‌رحمی تمام خون سی‌و‌هفت نفر از فریقین شیعه و اهل‌سنت مسلمان و مظلوم را به‌ناحق به زمین ریخته‌اند. بی‌گمان مسلمانان کشورهای اسلامی و به‌ویژه ایران اسلامی چه شیعه و چه اهل‌سنت از این عمل مجرمانه و جنایت‌کارانه متنفر و بیزار هستند.

شیخ افرا با اشاره به آیاتی از کلام‌الله مجید عنوان کرد: نص صریح قرآن می‌فرماید: «وَلَا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ» هیچ کسی حق ریختن خون هیچ فردی را ندارد و اگر خون مسلمانی ریخته شود این گناه کبیره است و هرگز بخشیده نخواهد شد.

امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان با بیان اینکه حفظ جان خود و هر مسلمانی، واجب و در معرض هلاکت قرار دادن و تعرض به جان انسان محترم، حرام است، افزود: احترام خون انسان‌ها و حرمت قتل نفس از مسائلی است که همه شرایع آسمانی و قوانین بشری در آن اتفاق‌نظر دارند و آن را یکی از بزرگ‌ترین گناهان می‌دانند، البته اسلام اهمیت بیشتری به این مسئله داده است تا آنجا که قتل یک انسان را همانند کشتن همه انسان‌ها شمرده است.

شیخ افرا با بیان اینکه حکومت با کفر باقی می‌ماند، اما با ظلم و بیداد نه، افزود: چه ظلمی بزرگ‌تر از این‌که حاکمان یک کشور هم‌دست قاتلان و جباران زمان گردیده‌اند. حکومت عربستان سی‌و‌هفت نفر از علما و طلاب علوم  دینی از برادران شیعه و سنی را به‌ناحق گردن زده است چراکه به‌دنبال حق و عدالت بودند. «وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ ۚ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فِیهِ الْأَبْصَارُ». گمان نکنید که خداوند غافل است از آن عملی که ظالمین انجام می‌دهند.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت اظهار کرد: عربستان از زمان رسول‌الله (ص) و صحابه و اهل‌بیت پیامبر  و ائمه اطهار مهبط فضل و علم‌آموزی و تعالیم دینی و اسلامی بوده است؛ اکنون آیا روا است پرچم جنگ‌افروزی در برابر دیگر مسلمانان و عدالت ستیزی را علم کند؟ آیا رواست که دست‌های خود را تا مرفق به خون کودکان و زنان و سالخوردگان آلوده کنند؟

رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر در پاسخ به دلایل حمله عربستان به کشور مظلوم یمن گفت: جنگ فاجعه‌بار و نظامی ائتلاف سعودی به کشور مظلوم و مردم بی‌دفاع یمن به‌هیچ‌وجه مورد تأیید امت‌های اسلامی نیست. در جمهوری اسلامی ایران اقلیت‌های دینی و مذهبی و پیروان ادیان دیگر چه مسیحی و چه یهودی همه مورد احترام هستند و حقیقتاً هیچ تبعیضی خصوصاً میان برادران شیعه و اهل سنت احساس نمی‌شود.

شیخ خلیل افرا با بیان اینکه شیعیان عربستان در معرض تبعیض دینی قرار دارند، اذعان کرد: چنان‌که آنها برای احداث اماکن مذهبی با محدودیت مواجه‌اند. علاوه‌ بر آن در انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجرای مراسمات و مناسک مذهبی تحت‌فشار بوده‌اند. در کشور اسلامی نباید مذاهب اسلامی و یا حتی بین فقیر و غنی، مسکین و ثروتمند تبعیض وجود داشته باشد. مردم یمن نیز آزادند که تحت سلطه کشور دیگری نباشند و این کاملاً ظالمانه است که عربستان بخواهد با حمله نظامی این کشور ضعیف را تحت امر و سلطه خویش قرار دهد.

امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان با اشاره به این‌که در جنگ تجاوزکارانه عربستان بسیاری از کشتگان اطفال و کودکان بوده‌اند، اضافه کرد: بسیاری از مدارس و بیمارستان‌ها مورد حملات هواپیماهای جنگنده قرار گرفته‌اند و خون بسیاری از کودکان و زنان و سال‌خوردگان را به ستم به زمین ریخته‌اند.

جنابعالی که از چهره‌های فرهیخته و ارزشمند علمی هستید مشاهده می‌کنید که اکثر کشورهای اسلامی تحت سلطه و تحت نفوذ دشمنان اسلام و مسلمین هستند. برای آزادی ملت‌های اسلامی از سلطه صهیونیسم و آمریکا چه راه‌کاری را پیشنهاد می‌کنید؟

آنچه امت‌ها و کشورهای اسلامی را از  نفوذ و سلطه غرب و آمریکا خارج می‌کند رجوع به کتاب خدا و اسلام و سنت رسول‌الله (ص) است. مطیع و مجری دستورات خداوند باشیم و بدانیم که پیروزی امت اسلام، شیعه و اهل سنت در تمسک به کلمه‌الله است؛ اگر بخواهیم مستقل باشیم و تحت امر  زرمندان و زورمندان و مستکبران عالم نباشیم باید به قرآن پناه ببریم و قطعاً اگر دین خدا را یاری کنیم خداوند هم ما را یاری خواهد کرد.

وی قدرت و عظمت ایران اسلامی را در سایه رهبری هوشمندانه و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب دانست و گفت: کشورهای اسلامی، ایران اسلامی را تحت زعامت مقام معظم رهبری الگوی خود قرار دهند. ایران تنها کشوری است که به  وحدت و اخوت و برادری تأکید دارد.

وی تصریح کرد: متأسفانه بیشتر حکام کشورهای اسلامی، عالم و  عامل به قرآن نیستند و غالباً مستبد و زورگو بوده و هیچ ابایی از ریختن خون مظلومین ندارند. قطعاً کسانی که در راه حریت و آزادی کشته می‌شوند در پیشگاه خداوند شهید محسوب می‌شوند و بی‌شک نفرین کودکان آنان  پایه‌های کاخ‌های ظلم و ستم را خواهد لرزاند.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست