امام جمعه اهل سنت سیراف؛
ایران قدرتمند با اتحاد و انسجام هیچ تعرضی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت
شیخ حسین افروز: بیگمان ملت غیرتمند ما با حفظ وحدت و انسجام ملی و حضور شجاعانه با تحمیل شکست سنگین دیگر، دشمنان را به خاک مذلت خواهد نشاند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در اهمیت ماه پرفضیلت رمضان گفت: فضائل و ثوابی که برای ماه رمضان و روزه‌داری ذکر شده از آن کسانی است که حقیقت آن را درک کرده‌اند و به محتوای آن عمل و در گفتار و کردار به کار گرفته‌اند.
وی افزود: در ماه مبارک می‌باید تمام اعضا و جوارح از حرام دور نگه داشته شود و با اخلاص و توکل به خداوند و با تأسی به سیره و سنت پیامبر گرامی اسلام و اهل‌بیت (ع) و عمل به دستورات و احکام قرآن کریم به دوری از گناهان اهتمام بیشتری بورزیم.
خطیب جمعه به توجه بیشتر در این ماه به شب‌زنده داری در شب قدر اشاره کرد و افزود: این ماه که عتق من النار و آزادی از آتش دوزخ است به‌گونه‌ای خود را باید ساخت و تربیت کرد که با اتمام ماه مبارک رمضان تأثیر و فواید آن در روح و جان باقی باشد و آثار آن تا ماه رمضان سال بعد باقی بماند.
وی بخش اعظم برکات ماه رمضان را در انس با قرآن دانست و گفت: در بهار قرآن با تلاوت کلام خدا نور ایمان را در مزرعه دل بکاریم و میوه آن را در این ماه برای غذای روح برگیریم.
شیخ حسین افروز با اشاره به ضرب‌الاجل اخیر ایران به کشورهای اروپایی در مقابل نقض برجام گفت: باگذشت چندین سال از توافق برجام و پایبندی یک‌سویه جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و کشورهای اروپایی در قبال این توافق قانون‌شکنی آشکار و نقض عهد کردند. حتی ملت ما با اقدامات ضد بشری و تشدید تحریم‌های ظالمانه بیشتری مواجه شده‌ است.
وی ضمن محکوم کردن حضور ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج‌فارس گفت: آمریکا آحاد ملت سلحشور و غیور ایران را هدف قرار داده است که به توفیق الهی ملت غیرتمند ما با حفظ وحدت و انسجام ملی و حضور شجاعانه با تحمیل شکست سنگین دیگر، دشمنان را به خاک مذلت خواهد نشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست