عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
ایران قدرتمند در مقابل ماجراجوئی و زورگویی استکبار سکوت نخواهد کرد
شیخ خلیل افرا: مردم قدرشناس ایران اسلامی سپاه را پاره تن خود می‌دانند و هیچ‌گاه فداکاری و ایثارگری چهل‌ساله این مردان بی‌ادعا را فراموش نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر نماز وحدت‌بخش جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت در مسجد جامع خلفای راشدین برگزار گردید.
شیخ خلیل افرا در خطبه اول نماز به علل وقوع بلایا و حوادث طبیعی ازنظر اسلام اشاره کرد و گفت: باید در هنگام وقوع حوادث طبیعی علاوه بر اقامه نماز آیات به درگاه الهی توبه کرد و به انجام کارهای خیر پرداخت.
وی ادامه داد: باید فضای معنوی در جامعه ایجاد شود که درنتیجه آن برکات خداوند بیشتر و حوادث و بلایا طبیعی کاهش یابد‌.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت وقوع حوادث طبیعی از دیدگاه قرآن را مقدمه‌ای برای تحقق دو امر دانست، یک امر خیر و دیگری تنبیه و مجازات گناهکاران.
شیخ خلیل افرا در خطبه دوم ضمن محکوم کردن حرکت زشت و غیراخلاقی دولت آمریکا در قرار دادن نام مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، این اقدام را نوعی خوش‌خدمتی به دولت آدمکش اسرائیل در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی دانست و گفت سپاه یک‌نهاد رسمی است که طبق قوانین بین‌المللی با بسیاری از کشورهای دنیا در ارتباط است.
وی ضمن هشدار به دولت منحوس و صهیونیستی ترامپ پیرامون عواقب تصمیم اخیر گفت: آمریکا و کشتی‌ها و نظامیان آنها برای ورود به خلیج همیشه فارس بایستی از سپاه پاسداران اجازه بگیرند و با سپاه هماهنگی کنند و این یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که آمریکا با آن روبرو خواهد شد.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر افزود: جهان درباره پیامدهای تصمیم نسنجیده شیطان بزرگ به واشنگتن هشدار داده و ما نیز اعلام می‌کنیم که ایران اسلامی در مقابل اقدام اخیر آمریکا دست‌بسته نخواهد بود و در مقابل ماجراجوئی و زورگویی و قلدری استکبار سکوت نخواهد کرد.
وی هدف اصلی ترامپ از این حرکت را مشغول کردن ایران به اوضاع داخلی و غفلت از جنایت و معامله او با یهودی‌سازی قدس و جولان دانست و گفت: ما نصیحت می‌کنیم که آمریکا دست از شیطنت بردارد، چون سپاه و نیروهای نظامی ما هر وقت اراده کنند و فرماندهی کل قوا فرمان دهند روزگار آنان را سیاه خواهند کرد.
شیخ خلیل افرا ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش‌های همه‌جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در منطقه و مقابل سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی دانست و با اشاره به سیاست دولتمردان آمریکا در ایجاد اختلاف بین سپاه و مردم گفت: آمریکا و دنیای استکبار بدانند، مردم قدرشناس ایران اسلامی سپاه را پاره تن خود می‌دانند و هیچ‌گاه فداکاری و ایثارگری چهل‌ساله این مردان بی‌ادعا را فراموش نخواهند کرد.
وی تصریح کرد: سپاه در چشم مردم جا دارد و این توطئه اخیر آمریکا باعث افزایش علاقه و محبت مردم به نهاد مردمی سپاه و محکم‌تر شدن وحدت و انسجام و همدلی ملت با رهبری و نیروهای نظامی خود به‌ویژه عزیزان سپاه گردیده است.
خطیب جمعه در پایان ضمن تجدید پیمان و عهد با مقام معظم رهبری، حمایت کامل جامعه اهل سنت را از دلاورمردان سپاه اعلام نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست