شناسه خبر: 57828

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=57828

نماینده ولی فقیه در استان کردستان
اینترنت ظرفیت بسیار بالا برای آگاهی‌سازی جامعه است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی و ارتباطات اینترنتی ظرفیت بسیار بالایی برای آگاهی‌سازی جامعه است باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در جلسه فضای مجازی استان اظهار داشت: در شرایط خاصی که به واسطه شیوع کرونا در کشور پیش آمده و ممکن هم هست ادامه‌دار باشد می‌توانیم این شرایط را به عنوان فرصتی در جهت استفاده موثر از فضای مجازی تلقی کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه فضای مجازی و ارتباطات اینترنتی ظرفیت بسیار بالایی برای آگاهی‌سازی جامعه است باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: دشمن از فضای مجازی به عنوان سلاحی خطرناک علیه ما استفاده می‌کند اما ما باید این فضا را به فرصت تبدیل کنیم و نسبت به آگاه‌سازی و هدایت جامعه از آن بهره بگیریم.

وی بر لزوم آگاه‌سازی مردم در مورد بحث کرونا تاکید کرد و گفت: در بحث کرونا هر کسی وظیفه‌ای بر عهده دارد یکی درمان می‌کند، دیگری پیشگیری می‌کند، عده‌ای معابر را ضدعفونی می‌کنند، عده دیگری ماسک و لباس ایزوله و محلول ضدعفونی تولید می‌کنند اصحاب رسانه هم باید از فضای مجازی در جهت اطلاع‌رسانی درست، انتقال و انتشار مطالب مفید و آگاهی مردم استفاده کنید.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: در همین شرایطی که پیش آمده و اکثر مردم در خانه هستند فرصت بیشتری پیش آمده که مردم وقت بیشتری برای مطالعه، ورزش، تفکر در خود، استفاده از فضای مجازی و … پیدا کرده‌اند لذا لازم است که از این فرصت استفاده کنیم و با کار جمعی و هم‌افزایی در عرصه فضای مجازی نقش ایفا کنیم.

وی گفت: هر چقدر زمان می‌گذرد تنوع استفاده از فضای مجازی و وابستگی به آن بیشتر می‌شود بطوریکه تمام کارهای بانکی، خرید و فروش‌ها و حتی استراحت و تفریح مردم در این فضا انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: وقتی این فضای مجازی در دست انسان‌های شیطان‌صفت و شرور بیفتد طبیعتا سبک زندگی انسان‌ها به سمت زندگی شیطانی سوق داده می‌شود اما اگر این فضا در دست انسان های معتقد و متدین باشد می‌توانند سبک زندگی اسلامی را در جامعه ترویج دهند لذا وظیفه همه ما این است وقت بگذاریم، وارد این فضا شویم و به سهم خود در این فضا انجام وظیفه و نقش‌آفرینی کنیم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به نقش موثر مطالب اصحاب رسانه در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: مطلبی که یک رسانه در فضای مجازی منتشر می‌کند نه تنها می‌تواند فضای حقیقی یک استان و حتی یک کشور را تحت تاثیر بگذارد بلکه می‌تواند کل دنیا را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین فرصتی برای همه ما مهیا شده است که بتوانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: انشاءلله بتوانیم فعال‌تر از گذشته هم در راستای ماموریتی که هر کدام از افراد در مجموعه خود دارند و هم در جهت روشنگری، آگاهی‌بخشی و هدایت جامعه که یک ماموریت عام است، کار کنیم.

فهرست