شناسه خبر: 102308

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=102308

بار دیگر بیت حضرت آیت الله نورمفیدی تجلی گاه وحدت ترکمن صحرا شد
حضرت آیت الله نورمفیدی در دیدار جمعی از بزرگان و معتمدین ترکمن و سیستانی گفت: توصیه مهم پیامبر بزرگوار اسلام (ص) این است که در صورت بروز مشکل به دنبال حل مسئله در صفا و صمیمت باشیم، لذا همه بزرگان، معتمدین و متنفذین جامعه وظیفه دارند که مردم را به خیر و نیکی و همدلی دعوت کنند، چرا که اصلاح ذات البین از نماز و روزه و صدقه بالاتر است و اختلافات باعث از بین رفتن دین خواهد شد و در واقع تفرقه، دین برانداز است و مومن هیچگاه کینه به دل نمی گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان در دیدار جمعی از بزرگان و معتمدین ترکمن و سیستانی استان گلستان با ایشان افزود: جمع حاضر دارای پشتوانه مردمی است، شما باید به فکر نزدیک کردن بیشتر دلها به همدیگر باشید و همه بزرگان و تاثیرگذاران اقوام در استان اعم از علماء و روحانیون و فرهیختگان در ایجاد وحدت و همدلی هم چون گذشته تلاش کنند و جا دارد از حسن برخورد بزرگان ترکمن و سیستانی در ماجرای اخیر استان تشکر کنم که اجازه ندادند از آن سوء استفاده شود، قرآن کریم ما را به انجام عمل خیر و اتحاد و همدلی تشویق کرده است، باید به دنبال خواسته خداوند متعال باشیم و همگی را به خیر و نیکی دعوت کنیم، چه خیری از این بالاتر که جامعه آرامش داشته باشد و در آرامش و امنیت می توان ایمان را هم حفظ کرد.
نماینده ولی فقیه افزود: رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای استان با ایشان، فرمودند که استان گلستان می تواند در وحدت و همدلی الگوی کل کشور و جهان اسلام باشد و از این همدلی و کنار هم بودن اقوام و مذاهب استان اعلام رضایت کردند، بنده وقتی که به محضر آیت الله سیستانی هم رسیدم، ایشان هم از اخبار استان گلستان آگاه بودند و از اتحاد و همدلی مردم این دیار رضایت فراوان داشتند و می فرمودند این وحدت و همدلی مورد نظر خدای متعال و پیامبر(ص) و اولیای دین است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: همه ما از هر قومی که هستیم افتخارمان این است که مسلمانیم، تعصبات قومی در فردای قیامت برای ما فایده ای نخواهند داشت، آنچه را که به درد ما می خورد اسلام، دین و تقوای الهی است. در سالهای اول انقلاب همه شاهد بودیم که دست هایی از بیرون برای ایجاد اختلاف در منطقه فعال و به دنبال جنگ و درگیری در این دیار بودند. در قضایای اخیر هم دیدیم که از خارج کشور دشمنان به دنبال تحریک احساسات مردم استان بودند که شکر خدا با درایت بزرگان پاسخ محکمی گرفتند.
امام جمعه گرگان ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) همیشه قبل از ماه مبارک رمضان مردم را برای ماه مهمانی خدا آماده می کردند و به مردم می فرمود که شما مهمان گرامی و ارزشمند خدای متعال هستید که خواب شما عبادت و نفس کشیدن شما تسبیح و عمل شما مورد قبول درگاه الهی و دعاهای شما مستجاب خواهد شد. ان شاءالله خداوند به شما توفیق بدهد روزه های خوبی بگیرید و فقط به گرسنگی شکم بسنده نکنید و زبان و چشم و تمام اعضای و جوارح شما هم روزه بگیرد. باید همیشه با قرآن مانوس باشیم مخصوصا در سحرهای ماه مبارک رمضان که این فضائل دارای آثار بیشتری است. هر کس به هر اندازه ای با قرآن انس پیدا کند و قرآن در وجودش تحقق پیدا کند به همان اندازه نزد خدای متعال مشمول رحمت الهی خواهد بود. پیامبر اسلام خود تجسم قرآن بود و همه قرآن در وجود او تجلی پیدا کرده بود.
حضرت آیت الله نورمفیدی افزود: در آستانه انتخابات هستیم قطعا در فضای مجازی با دروغ هایی که پخش می شود، به دنبال تفرقه خواهند بود و با تهمت و افترا به قومیتها و مسئولین به دنبال جریانات خاصی هستند که باید همگان با هوشیاری در مقابل این جریان ناپسند مقاومت کنیم. ایستادگی و برهم زدن نقشه های شوم دشمنان نشانه رشد جامعه ماست باید نشان دهیم در میدان هستیم و با اتحاد و همدلی دست در دست هم وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا خواهیم شد.
لازم به ذکر است پیش از سخنان حضرت آیت الله نورمفیدی، آقایان دشتی زاده وخمری از برادران سیستانی و آخوند میرزاعلی، هیوه چی و رادمهر از برادارن ترکمن سخنانی ایراد کردند.
محورهای سخنان مذکور عبارتند از :
۱-تاکید بر استمرار وحدت با همدلی اقوام و مذاهب در استان گلستان
۲-لزوم هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان و برخورد با اقدامات تفرقه افکنانه
۳-تاکید بر نقش محوری و بی بدیل حضرت آیت الله نورمفیدی در حفظ و تعمیق همبستگی و همدلی در استان
۴-تقدیر و تشکر از مسئولین و مردم شیعه و سنی استان به دلیل هوشیاری در برابر نقشه های شوم دشمنان در حوادث اخیر
۵-لزوم پیگیری قانونی و قضایی درباره حادثه اخیر

فهرست