بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
بازتاب معادله نصرالله در تل‌آویو/ سردرگمی صهیونیست‌ها از کارخانه‌های تسلیحاتی حزب الله
اظهارات سید حسن نصرالله درباره تاسیس کارخانه‌های ساخت موشک دقیق، سازمان های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را سرگردان و نگران کرده است.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، جای تعجب نیست که رژیم صهیونیستی درباره اظهارات سیدحسن نصرالله درباره موشک های دقیق دچار سردرگمی شود. به ویژه که این سردرگمی ها با اشاره به ایجاد کارخانه های ساخت موشک های دقیق در پاسخ به ادامه فشارهای آمریکا بیشتر شده است. هم چنین جای تعجب ندارد که این سرگردانی ها از زبان سرلشکر تامیر هایمن رئیس سازمان اطلاعات نظامی بیان شود که اعلام کرده است که در حال حاضر درک ما از توانایی های موشکی حزب الله دقیق نیست.

اظهارات نصرالله درباره توانایی ها و آمادگی برای ایجاد کارخانه های ساخت موشک های دقیق، ضربه مستقیمی به سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی که به دنبال برآورد اهداف و توانایی های دشمن است وارد کرد. به نظر می رسد که همه کارکنان فرماندهی سازمان اطلاعات نظامی از جمله کل نیروهای امنیتی و سازمان های رژیم صهیونیستی احساس می کردند که یک سیلی از جانب سید حسن نصرالله دریافت کرده اند.

دو گزینه بن‌بست تل‌آویو در تعامل با کارخانه‌های تسلیحاتی حزب‌الله

با سخنان هایمن در مقابل کنفرانس مرکز فرهنگ اطلاعاتی که به عنوان بخشی از نمایشگاه سلاح در تل‌آویو برگزار شد، مشخص بود که اظهارات نصرالله، روی میز سازمان تصمیمات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی قرار خواهد گرفت. با این وجود، سخنان هایمن نشان داد که سازمان اطلاعات پس از ارزیابی سخنان نصرالله به دنبال راه حلی برای چگونگی برخورد با پیام های دبیرکل حزب الله در مراسم روز قدس است. آنها در نهایت به این نتیجه رسیدند که برای مهار تاثیرات پیام‌های نصرالله که معادله بازدارندگی را به نفع حزب الله تقویت می کند، از میانجگری آمریکا که در تلاش برای بهره گیری از مذاکرات پیرامون ترسیم مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی است استفاده کنند.

اینکه سرکردگان تل‌آویو دچار این گیجی و سردرگمی شوند قابل درک است، اما انتظار نمی رود که تا این حد غیرحرفه ای عمل کنند.

روشن است که حجم فشار پیام های نصرالله بر سران سرویس های امنیتی رژیم صهیونیستی، گزینه های زیادی برای آنها باقی نگذاشته است. این حالت در سخنان اور هیلر مفسر نظامی در شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی مشخص است. وی اعلام کرد که یک جنگ روانی میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب الله وجود دارد و آن جنگ پیام ها است.

با وجود آنچه بیان شد، تلاش سازمان نظامی رژیم صهیونیستی برای رسیدن به یک گزینه برای مواجهه با پیام های نصرالله دروغ محض است، با توجه به این که سران رژیم صهیونیستی تنها دو گزینه را در برابر خود می بینند که قادر به انجام هیچکدام از آنها نیستند: یا باید اظهارات نصرالله را به صورت رسمی نادیده بگیرند و یا اینکه به آن اعتراف کنند. این سازمان متوجه شده است که هرکدام از این گزینه ها تاثیرات منفی بر موجودیت رژیم صهیونیستی و معادلات منطقه دارد، به ویژه با مواضع و گزینه هایی که رهبر مقاومت در سخنرانی خود مطرح کرد.

با توجه به اظهارات صریح و مستقیمی که نصرالله درباره معادلات منطقه بیان کرد، بازگشت به توضیحات سرلشکر ایتسیک ترجمان رئیس بخش عملیاتی ارتش رژیم صهیونیستی نشان می دهد که صهیونیست ها به این نوع از توانایی ها توجه دارند، وی اعلام کرده بود که در هر کشوری چندین اصل حیاتی وجود دارد که نباید در معرض خطر قرار بگیرد: منابع انرژی، مخازن سوخت، کارخانه های تسلیحاتی، مراکز جمعیتی و… که ۲۰ موشک می تواند عملکرد کشور در این زمینه ها را مختل کند. در همین زمینه وول استریت ژورنال به نقل از منابع رسمی رژیم صهیونیستی که از تاثیرات موشک های دقیق حزب الله نگران هستند، اعلام کرد که حزب الله می تواند اهداف رژیم صهیونیستی را هدف بگیرد و این سلاح می تواند موقعیت نظامی تکنولوژی رژیم صهیونیستی را در منطقه خنثی کرده و تلاش های آنها را در دفاع از مرزها و شهرهای شمالی تحت شعاع قرار دهد.

بنابراین به نظر می رسد که پیام های نصرالله کار خود را در تل‌آویو کرده و سازمان‌های فرماندهی رژیم صهیونیستی را وادارکرده که به دنبال گزینه دیگری به جای دوگزینه مطرح شده باشند. دلیل آن این است که تاثیر اقرار به یک واقعیت گاهی بیشتر از خود واقعیت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست