در سفر به خاش به وقوع پیوست؛
بازدید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از حوزه علمیه خواهران خاش
آیت الله محامی گفت: تاسیس حوزه علمیه خواهران در شهرستان خاش مایه خرسندی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان خاش از حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها این شهرستان بازدید نمود و در جمع طلاب این حوزه علمیه حاضر شد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه معزز شهرستان خاش ضمن بیان نکاتی پیرامون حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها این شهرستان رسالت حوزه های علمیه را سنگین تر از گذشته توصیف نمود و ابراز داشت: حوزه های علمیه وظیفه نشر اسلام و مقابله با انحرافات را بر عهده دارند؛ به همین منظور می بایست در این راه با تمام قوا در مقابل دشمنان قد علم کنند.
در ادامه خواهر باقری مدیر مدرسه الزهرا سلام الله علیها شهرستان خاش با بیان برخی از کاستی های این حوزه علمیه از نماینده مقام معظم رهبری در استان خواستار مساعدت در جهت رفع مشکلات این مرکز دینی شد.
در پایان آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خطاب به جمع طلاب خواهر حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان خاش بیان داشت: تاسیس حوزه علمیه خواهران در شهرستان خاش مایه خرسندی است.
وی در ادامه افزود: گسترش حوزه های علمیه از برکات انقلاب اسلامی ایران می باشد و ما وظیفه داریم مطابق آیات قرآن مجید تبلیغ را همراه با دانش و بینش صحیح دینی انجام دهیم.
وی تهذیب نفس و تعالی اخلاقی را رمز دوام و بقای حوزه و حوزویان دانست و گفت: اگر یک روحانی مهذب نباشد در خوش بینانه ترین حالت عالمی بی ثمر می شود.
آیت الله محامی دغدغه مندی طلاب خواهر حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها را برای اخلاقیات قابل تقدیر و ارزشمند دانست و گفت: طلاب محترم سعی نمایند مباحث علمی و معنوی خود را در کنار دغدغه های شغلی و اجتماعی به صورت پررنگ و فعالانه داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست