در سفر به سراوان به وقوع پیوست؛
بازدید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از حوزه علمیه زینبیه
آیت الله محامی گفت: تربیت اخلاقی و تهذیب نفس برای طلاب از مهمات و اسباب موفقیت در تبلیغ می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان سراوان از حوزه علمیه زینبیه این شهرستان بازدید نمود.
در این بازدید حجت الاسلام مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان ضمن خیر مقدم گویی به آیت الله محامی و هیئت همراه ابراز داشت:حوزه زینبیه۳۰ طلبه خواهر دارد که امیدواریم با مساعدت نماینده محترم ولی فقیه در استان شرائط برای جذب خواهران سیکل نیز محقق گردد تا آمار طلاب این مجموعه نیز ارتقا یابد.
امام جمعه معزز شهرستان زاهدان نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع طلاب و روحانیون خواهر و برادر شهرستان سراوان اظهار داشت: مدارس علمیه رسالتی ویژه در فهم دقیق و تبلیغی سنجیده از دین دارند.
وی در ادامه تلقی درست از دین و سنت نبوی و روایات را از جمله مهمترین خصوصیات یک روحانی برشمرد و گفت: مجموعه های علمی در طول تاریخ به صورت پررنگ نقش هدایتگری خود را ایفا نموده اند و مشعلی درخشان برای جهت دادن جامعه بوده اند؛ امروز ما بر سر سفره زحمات گذشتگان نشسته‌ایم.
وی با اشاره به لزوم کسب بصیرت و آگاهی برای طلاب بیان داشت: طلاب علوم دینی می بایست به مثل قمر منیر بنی هاشم دارای بصیرت و آگاهی نسبت به وقایع دوران باشند تا اگر دشمن اقدام به هرزه گویی نمود و حلقوم دوستان را برای اینکار اجاره کرد ما بتوانیم بین حق و باطل تفکیک قائل شویم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان لازمه تبلیغ دین مبین اسلام را کسب برخی از مهارت‌ها دانست و اظهار نمود: تربیت اخلاقی و تهذیب نفس برای طلاب از مهمات و اسباب موفقیت در تبلیغ می باشد به همین منظور اگر می خواهیم در فضای دینی و معرفتی اقدام به تبلیغ دین کنیم می بایست اول باید خودمان را در عرصه های اخلاقی و تهذیبی تقویت نماییم تا بتوانیم برای دیگران نافع باشیم.
وی با اشاره به فرصت مناسب ماه شعبان المعظم برای ارتقاء معنویات ابراز داشت: ماه شعبان ماهی مناسب برای کسب معنویت می باشد مضاف بر اینکه در این ماه می توان آمادگی های لازم را برای ورود به ماه رمضان و شارژ معنوی یک ساله را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست