یاسر مقسم
بانوان رسالت خطیری در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند / روحیه ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و رزمندگان نشات گرفته از تربیت دینی و اسلامی آنان است
اگر از همه مسائل و جنبه‌های مختلف جنگ، ایثار و فداکاری‌های رزمندگان سخن گفته شود و از نقش پر اهمیت مادران و همسران آنها صحبتی به میان آورده نشود، قطعا حق مطلب به درستی ادا نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، یاسر مقسم در نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و تقریبی اهل تسنن و تشیع گلستانی ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: اگر از همه مسائل و جنبه‌های مختلف جنگ، ایثار و فداکاری‌های رزمندگان سخن گفته شود و از نقش پر اهمیت مادران و همسران آنها صحبتی به میان آورده نشود، قطعا حق مطلب به درستی ادا نشده است.
یاسر مقسم افزود: رزمندگان دوران دفاع مقدس سرشار از ایثار و شجاعت بودند، اما باید توجه داشت که در پرورش این روحیه گذشت و ایثار، زنان و همسران رزمندگان نقش اصلی را ایفا می کنند.
وی با اشاره به اینکه، بانوان ما در حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس دوش به دوش رزمندگان دلیر و غیور این مرز و بوم دلیرانه ایستادند، تصریح کرد: مادران و همسران کشورمان در جنگ تحمیلی با پیروی از مکتب عاشورا و پیام‌رسان آن حضرت، زینب کبری (س) حماسه‌های فراموش نشدنی آفریدند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: وقتی صحبت از شهید و همسر و مادر شهید می شود انسان به یاد اهل بیت (ع) می افتد که حضرت زینب چگونه صبر کرد و راه سیدالشهدا (ع) را ادامه داده و پیام ایشان را منتقل کردند.
مقسم افزود: آن کلام مخصوصی که اسلام را تا بحال زنده نگه داشته است این شعار است که اگر زینب (س) در کربلا نبود اسلام به اینصورت به دست ما نمی رسید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، نیاز امروز جامعه وحدت و تقریب در زمینه باورهای دینی و آموزه های اسلامی است، افزود: امروز نگاه وحدت و تقریب باید به یک باور اعتقادی تبدیل شود.
مقسم با بیان اینکه، امروز دشمن آموزه های دینی و باورهای اعتقادی جوانان ما را مورد هدف قرار داده است تا بتواند آن را تضعیف کند، اظهار کرد: امروز عرصه جنگ، نظامی نیست بلکه شرایط و هدف دشمن عرصه جنگ فرهنگی است و شاهد آن هستیم که دشمن در شبکه های مجازی کار می کند و با تمام قوا در پی سست کردن کانون خانواده و ارزش های دینی است.
وی خاطر نشان کرد: امروز بانوی ما باید با هوش بالا در جامعه در برابر هجمه های دشمن فعالیت کند تا بتواند در سایه تهدیدات، استقامت کرده و خانواده ای مومن و دینی تربیت نماید.
مقسم گفت: امروز آسیب های اجتماعی شیعه و سنی نمی شناسد و از مراکز مشاوره خانواده انتظار می‌رود به‌منظور استحکام بنیان خانواده تدابیر لازم را به کار گیرند چراکه از راهبردهای اساسی پیشگیری از بروز جرائم و آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از فروپاشی نهاد خانواده است.
وی همچنین با تاکید براینکه، بانوان جامعه اسلامی رسالت خطیری در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، خاطر نشان کرد: بانوان فعال فرهنگی و فرهیخته می‌توانند با ارائه طرح های خلاقانه و نو در کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان اثرگذار باشند.

فهرست