امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
باید با قرآن انس بگیریم / امام صادق(ع) جایگاه ویژه ای نزد اهل سنت دارد
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی گفت: اهمیت یادگیری قرآن به حدی است که رسول خدا(ص) در حدیثی فرمودند؛ بهترين شما كسى است كه قرآن بياموزد و آموزش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با بیان آیات و روایات و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اهمیت فراگیری و آموزش قرآن گفت: اهمیت یادگیری قرآن به حدی است که رسول خدا(ص) در حدیثی فرمودند؛ بهترین شما کسى است که قرآن بیاموزد و آموزش دهد.

وی با اشاره به آغاز فصل تابستان ، ضمن تاکید بر پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با کلاس های آموزش قرآن، اظهار داشت: تعلیم و یادگیری قرآن بسیار حائز اهمیت است، زیرا ما باید ابتدا قرآن را آموزش ببینیم و بدانیم که خداوند چه دستوراتی را برای ما تکلیف فرموده است و بعد از درک آیات به آن عمل نماییم.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با بیان اینکه وقتی از قرآن و تعالیم دینی فاصله بگیریم باید آمادگی انحرافات را داشته باشیم، اضافه کرد: بعد از تعلیم قرآن و عمل به دستوراتش، شایسته است آن چه را که آموختیم به خانواده، فرزندان، اقوام و دوستان خود بیاموزیم، مخصوصا در این اوقات فراغت باید از انحراف جوانان و فرزندانمان جلوگیری کنیم زیرا قرآن هم برای دنیای ما برنامه دارد و هم موجب عاقبت بخیری در آخرت خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما در زندگی بخش زیادی از درآمد خود را به فرزندان تخصیص می دهیم تا در علوم مختلف از جمله ریاضی، انگلیسی و غیره آموزش و تعلیم یابند، گفت: متاسفانه امروز به کلاس های قرآنی اهمیت داده نمی شود و حتی اگر به صورت رایگان هم ارایه شود در برخی موارد مورد استقبال قرار نمی گیرد.

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی با اشاره به برزگزاری کلاس های قرآنی در مسجد جامع فاروق اعظم در فصل تابستان، از نماز گزارن دعوت نمود تا فرزندان خود را در این کلاس ها ثبت نام نمایند و تاکید کرد: اساتید قرآنی ما در این کلاس ها به صورت افتخاری وقت می گذارند و با اشتیاق تعالیم قرآنی را به کودکان و نوجوانان آموزش می دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید با کلام الهی مانوس باشیم، گفت: باید عامل به قرآن باشیم تا نسبت به هدف زندگی در دنیا و عاقبت به خیری در آخرت آگاه شویم و جای تاسف دارد که حافظ و خواننده قرآن باشیم اما به آن عمل نکنیم و یا اینکه قرآن را فقط به عنوان یک نماد در مراسمات استفاده نماییم.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امام صادق (ع) با اشاره به کرامت و بزرگی ایشان افزود: امام صادق(ع) جایگاه ویژه ای نزد اهل سنت دارد و همه خاندان رسول خدا (ص) برای ما بسیار عزیز و قابل احترام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست