امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا:
باید رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدی گرفته شود
حجت الاسلام جابر عباداللهیان در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا گفت:باید رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام جابر عباداللهیان در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت نظارت والدین بر رفتار فرزندان، اظهار داشت: امروز با عامیانه شدن اینترنت و استفاده آزاد از فضای مجازی، لازم است این فضا برای خانواده ها کنترل شده باشد و والدین می بایست نظارت بیشتری بر فرزندان داشته باشند.

وی با اشاره به شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور و افزایش این بیماری منحوس در جامعه خاطر نشان کرد: با شروع پیک دوم کرونا در کشور و شهرستان آستارا، باید رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدی گرفته شود، زیرا هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان و جان باختگان هستیم.

امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران سرلوحه قرار دادن سیره پیامبر اکرم (ص) را برای برطرف شدن دغدغه های فردی و روابط اجتماعی الزامی و موثر دانست و گفت: امروز در روبه رو شدن با دغدغه ها و مشکلات و معضلات جدید می بایست بهترین راه حل ها را از سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) یاد بگیریم و با عمل کردن به دستورات دینی، راه های رهایی از مشکلات را به دیگران نیز یاد دهیم.

حجت الاسلام جابر عباداللهیان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) اضافه کرد: بهترین اعمال نزد پیامبر (ص) عبارتند از ؛ اخلاق نیکو ۲.آموزش قرآن و یاد دادن به دیگران ۳.رفتار خوب باخانواده ۴. پیشی گرفتن در سلام کردن و طعام دادن  ۵.مفید بودن و امیدوار کردن مردم ۶.پرداخت به موقع حق الناس ۷.صادق و پاک دل بودن ۸.برای دوستان و همسایگان بهترین بودن.

فهرست