رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور:
باید قدم های مثبتی برای ایجاد انگیزه در بین طلاب مدارس علوم دینی برداریم / همه وظیفه داریم با رعایت نکات بهداشتی مانع از شیوع بیماری کرونا شویم
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه گفت: باید قدم های مثبتی برای ایجاد انگیزه در بین طلاب مدارس علوم دینی برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در جلسه اعضای شورای آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت در گرگان گفت: ایجاد انگیزه در بین طلاب در مدارس علوم دینی باعث تشویق و ترغیب بیشتر آنان برای آگاهی و دانش افزایی می گردد تا در آینده بتوانند پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.
وی با بیان اینکه، مدارس علوم دینی نیاز به تحول دارند، افزود: نگاه ما این است که اداره مدارس برعهده مدیران باشد زیرا مدیران مدارس بر نیازها و استعدادهای موجود در مدارس خود آگاه و آشنا هستند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با تاکید براینکه، نیازهای امروز جامعه با گذشته فرق دارد و باید طبق نیازهای جامعه پیش برویم، تصریح نمود: امروز مشکلات و نیازهای جامعه نیاز به بازنگری در دروس و متون جدید برای آموزش دارد و باید قدم های مثبتی برای ایجاد انگیزه در بین طلاب مدارس برداریم.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به شرایط ویروس کرونا به استفاده از فضای مجازی تاکید داشت و گفت: همچنان که راه اندازی استودیو مجازی لحظه های وصال در ایام ماه مبارک رمضان و تولید فیلم های کوتاه آموزشی و تربیتی از کارشناسان دینی، روحانیون و چهره های علمی اهل سنت، الگوی کشوری شد، نیاز داریم که از نظرات و دیدگاه های کارشناسی مدیران مدارس علوم دینی استفاده نماییم تا مدارس علوم دینی اهل سنت در تربیت و آموزش طلاب فاضل و عالم موفق گردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوع مجدد بیماری کرونا در سطح استان و کشور اشاره کرد و گفت: اثرات بیماری کرونا حتی از جنگ جهانی دوم هم بیشتر است زیرا در جنگ جهانی خیلی از کشورها درگیر جنگ نبودند ولی امروز شاهدیم که همه دنیا با بیماری کرونا درگیر هستند.
وی گفت: با توجه به این که در طی این چند روز شاهد شیوع مجدد بیماری کرونا در استان هستیم باید همه با رعایت نکات بهداشتی و آموزشی از شیوع بیشتر آن جلوگیری نماییم.
وی افزود: امروز با توجه به وجود بیماری کرونا باید برنامه های خود را با شرایط کرونایی برنامه ریزی و پیش بینی کنیم.

فهرست