دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی:
باید نقشه راه را از بیانات مقام معظم رهبری در عرصه بیانیه گام دوم برداشت کنیم
حجت‌الاسلام کاظم لطفیان اظهار کرد: پرداختن به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری لازم و از ضروریات امروز جامعه روحانیت و فرهیختگان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، اولین نشست تبیین و ایده‌پردازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ویژه فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی اهل سنت کشور صبح ٢۴ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان، دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی، معاون امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و جمعی از نخبگان و فرهیختگان حوزوی در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی برگزار شد.

حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت پرداختن به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: پرداختن به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری لازم و از ضروریات امروز جامعه روحانیت و فرهیختگان است. با تشکیل جلسات و این‌گونه نشست‌های عالمانه با همکاری فرهیختگان فرهنگی باید نقشه راه را از بیانات مقام معظم رهبری در عرصه بیانیه گام دوم برداشت و استخراج کنیم.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در ادامه با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر خود‌سازی و تحقق عدالت تأکید دارد، تصریح کرد: در این راستا کانون تهذیب و خودسازی باید حوزه‌ها و مدارس دینی باشند. این‌ها به اداره دینی جامعه کمک می‌کند و اگر بخواهیم جامعه را به درستی اداره کنیم، قرآن مجید راهکار‌های فراوانی را به ما ارائه می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفیان در ادامه با تأکید بر اینکه باید هوشیار باشیم و جامعه اسلامی را به هوشیاری برسانیم، افزود: روحانیون و علما باید برای مردم ایستادگی و تحمل را تبیین کنند. بیانیه گام دوم انقلاب برای ایجاد یک قیام اثرگذار و اثربخش در حوزه برقرار عدل و عدالت است؛ لذا این حرکت باید به سمتی برود که مشکلات جامعه اسلامی مرتفع شود؛ و تا زمانی‌که اندیشمندان، علما و فرزانگان در جامعه اسلامی حضوری پرنگ داشته باشند، جامعه ما همچنان جامعه‌ای نمونه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست