امام جمعه گنبدکاووس با توجه به شرایط خاص کرونایی تاکید کرد:
باید همیشه ماسک بزنیم و به اطرافیان نیز توصیه کنیم ماسک زدن و شستن دست‌ها را رعایت کنند / مردم منطقه از دید و بازدیدهای عید صرف نظر کنند
آخوند عبدالباسط نوری‌زاد گفت: امسال به خاطر شیوع بیماری کرونا شرایط عید قربان فرق می کند و مردم منطقه از دید و بازدیدهای خود صرف نظر کرده و یا آن را به صورت بسیار محدود با رعایت نکات بهداشتی، برگزار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس به خبرنگار ما گفت: مردم برای در امان ماندن از ویروس کرونا باید توصیه‌های مسئولان بهداشت، درمان و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را جدی گرفته و رعایت کنند.
وی از مردم به ویژه اهل سنت گلستان که همه ساله مراسم این عید بزرگ اسلامی را با شور و شوق زیادی برگزار می‌کنند، خواست امسال با توجه به شرایط خاص کرونایی از دید و بازدیدهای خود صرف نظر کرده و یا آن را به صورت بسیار محدود برگزار کنند.
امام جمعه گنبدکاووس به مردم در همه جای ایران توصیه کرد از طریق تلفن و پیامک و تماس تصویری این عید را به دوستان و بستگان تبریک گفته و صله رحم را بجای آوردند.
آخوند عبدالباسط نوری‌زاد با قدردانی از تلاش کادر درمانی استان گلستان در خدمت به بیماران کرونایی اضافه کرد: خانواده‌های زیادی عزیزان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند که مردم ضمن جدی گرفتن این بیماری باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را به عنوان اصل مهم پیشگیری از شیوع این بیماری جدی بگیرند.
وی با تاکید براینکه، با توجه به شرایط کرونایی باید ماسک بزنیم و به اطرافیان نیز توصیه کنیم ماسک زدن و شستن دست‌ها را رعایت کنند، گفت: برگزاری مجالس‌های مختلف شادی و ترحیم در هفته‌های گذشته سبب شد افراد زیادی را بر اثر کرونا از دست بدهیم، بنابراین اکنون باید بیشتر مراقبت کنیم و تا حد امکان از مجالس دور شویم.

فهرست