امام جمعه آق قلا و مدیر کل کتابخانه های استان گلستان:
با بهره گیری از فضای مجازی از  مسئله قدس شریف و مردم محروم مظلوم فلسطین حمایت کنیم / روز قدس نماد اتحاد مسلمانان جهان است
آخوند عبدالحی میرزاعلی گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا لازم است با بهره گیری از فضای مجازی مانند کانال های اطلاع رسانی، گروه ها و ... به گونه ای از  مسئله قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم که مسأله فلسطین در صدر اخبار جهان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی در گفت و گو با خبرنگار ما به مناسبت روز قدس گفت: یکی از زیباترین ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) مسئله انتخاب “روز قدس” در جمعه آخر ماه مبارک رمضان است، در زمانی که قلب ها و اندیشه های امت اسلام خالص گشته بود.
وی با بیان اینکه، امام راحل (ره) از این جهت جمعه آخر ماه مبارک رمضان را “روز قدس” نامیدند تا تمام امت اسلامی را متوجه این موضوع کند که جهان اسلام باید حول یک محور یعنی “قدس” متحد شوند، اظهار کرد: در روز قدس باید اعتراض و انزجار خود را از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی نسبت به ظلم و ستمی که بر مردم مظلوم فلسطین روا می دارند، اعلام کنیم تا صهیونیستها بدانند امت اسلامی در جهت حمایت و همراهی از مردم فلسطین و قدس شریف، ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد.
مدیر کل کتابخانه های استان گلستان پیرامون اهمیت روز قدس نیز افزود: بیت المقدس مظهر خداپرستی، مقاومت دینی و مجاهدت در راه خدا است و هر زمان که نام قدس می آید در ذهن ما وحدت، خداپرستی، انسجام، همدردی، مجاهدت در راه خدا، قبله اول مسلمین و مقاومت شکل می گیرد.
آخوند عبدالحی میزاعلی، یکی از امتیازات ویژه روز قدس را عمل برای رضای خداوند متعال عنوان می کند و در ادامه تصریح کرد: با توجه به انتشار ویروس منحوس کرونا که در حال حاضر جهان بشریت و خصوصا امت اسلامی را دامن گیر کرده است، این احتمال وجود دارد که روز قدس امسال مانند سالهای گذشته راهپیمایی و مراسمات تجمعی برگزار نشود، اما باید با بهره گیری از فضای مجازی مانند کانال های اطلاع رسانی، گروه ها و … به گونه ای از  مسئله قدس شریف و مردم محروم مظلوم فلسطین حمایت کنیم، تا مسأله فلسطین در صدر اخبار جهان قرار گیرد.
وی یاد آورشد: ما باید در تحقق اهداف وحدت و مردم مظلوم فلسطین حرکت کنیم و صرف نظر از قومیت و رنگ و نژاد از فلسطین، قدس شریف و قبله اول مسلمانان دفاع کنیم و به رژیم صهیونیستی، استکبار، تفرقه اندازان و دشمنان اسلام اجازه میدان داری ندهیم؛ مسلمانان اعم از تشیع و تسنن، در جای جای جهان اسلامی باید در تمام مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، مصالح امت اسلامی را جایگزین مصالح شخصی خود کنند و با همدیگر متحد شوند.

فهرست