عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
با ترک انفاق و انباشتن اموال درهای نجات بسته می‌شود
نماز جمعه این هفته اهل سنت کنگان به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز جمعه این هفته اهل سنت کنگان به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار شد.
شیخ خلیل افرا در خطبه‌های نماز جمعه به مباحثی همچون انفاق و بخشش اشاره کرد و گفت: «وَأَنفِقُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَلاَ تُلْقُواْ بِأَیْدِیکُمْ إِلَی التَّهْلُکَهِ وَأَحْسِنُوَاْ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ» و در راه خدا، انفاق کنید و با ترک انفاق خود را به دست خود، به هلاکت نیفکنید و نیکی کنید که خداوند، نیکوکاران را دوست می‌دارد».
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: این آیه بیانگر این حقیقت است که انفاق سبب نجات جامعه است؛ زیرا هرگاه مسئله انفاق به فراموشی سپرده و ثروت‌ها در دست گروهی معدود جمع شود در برابر آنها بیشترین مردم فقیر و تهی‌دست خواهند شد لذا هرگز آن جامعه به سعادت واقعی نخواهد رسید.
وی تأکید کرد: با ترک انفاق و انباشتن اموال و بخل نسبت به دیگران تمام درهای نجات بسته می‌شود.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر با اشاره به ثواب رفع گرفتاری و مشکلات افراد گرفتار و خصوصاً در این شرایط کمک به سیل‌زدگان را یادآور شد و گفت: این مردم چون دل‌شکسته و مظطرند هر دعایی از زبانشان برآید مستجاب است؛ مردم فهیم و خیرخواه کنگان بااحساس همدردی چه در سیل سال گذشته شمال کشور و چه در زلزله بم در سال‌های گذشته و چه زلزله سرپل ذهاب و اکنون در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان مردم محروم سیستان و بلوچستان پیشگام و پیش‌قدم بوده‌اند و کمک‌های بسیاری را به مردم این منطقه ارسال کردند.
شیخ خلیل افرا در پایان از نوع‌دوستی و مهربانی ملت ایران خصوصاً شهر کنگان چه شیعه و چه سنی در یاری‌رسانی به سیل‌زدگان تشکر کرد و عزت و عظمت اسلام و مسلمین و طول عمر با صحت سلامت مقام معظم رهبری را از خداوند متعال مسئلت کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست