امام جمعه اهل سنت گناوه؛
با دیگران چنان رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند
شیخ محمد فاروقی با تأسی به حدیث نبوی گفت: بهترین ایمان آن است که دوست بداری برای مردم آنچه برای خود دوست داری و همچنین بد بدانی برای آنها آنچه برای خود بد می‌دانی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ محمد فاروقی امام‌جمعه اهل سنت گناوه در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران، حقوق شهروندی را مورد بررسی قرار داد و گفت: در فرمایش نبوی پیامبر اسلام (ص) است که ایمان کامل در دوست داشتن برای برادر خود آنچه را که برای خود دوست میداری، می‌باشد: «لایؤمن احدکم حتی یحب لاخیه ما یحب لنفسه». سقف برادری در این حدیث شامل تمام بشریت هم می‌شود.
وی با بیان اینکه همانطور که ایمان، اسلام، توحید و خدا پرستی را برای خود دوست می‌داری باید ویژگی‌ها را برای دیگران هم بخواهید، افزود: باید مسلمان شدن کافران هم دوست داشته باشیم همانطور که صحابه با این دیدگاه و بینش از جزیره العرب خارج شدند و اسلام را به دیگر نقاط جهان رساندند.
خطیب جمعه با تأسی به سخنان گهربار رسول گرامی اسلام گفت: «افضل الایمان ان تحب للناس ما تحب لنفسک و تکره لهم ماتکره لنفسک». بهترین ایمان آن است که دوست بداری برای مردم آنچه برای خود دوست داری و همچنین بد بدانی برای آنها آنچه برای خود بد می‌دانی.
وی تصریح کرد: اگر احترام می‌خواهی احترام بگذار و اگر می‌خواهی حقت پایمال نشود حق کسی را پایمال نکن. اگر می‌خواهی طلبت را مردم بدهند طلب مردم را پرداخت کن.
شیخ فاروقی در پایان سخنان تأکید کرد: هرطور که رفتار کنی با شما رفتار می‌شود: «کما تدین تدان».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست