امام جمعه اهل سنت تالش :
بدعهدی آمریکا در برجام فرصتی برای ادامه پیشرفت های هسته ای و تکیه بر توان داخلی است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در گفت و گو با رابط خبری گیلان گفت : دشمنی آمریکا با ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مشهود بوده است و این کشور از همه ظرفیت های خود در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و نظامی برای جلوگیری از توسعه و پیشرفت ملت ایران استفاده کرده است که البته به یاری پروردگار متعال در همه زمینه ها شکست خورده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان دولت ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از خروج از برجام روز به روز گام تازه‌ ای برای تنگ کردن عرصه بر اجرای این توافق برداشته است و در سالگرد خروج از برجام در جدیدترین اقدام خود تحریم‌ های جدیدی علیه ایران وضع کرده است . جمهوری اسلامی ایران نیز در در پاسخ به نقض برجام توسط طرف مقابل برخی از اقدامات خود در برجام را متوقف کرد .

در همین راستا حجت الاسلام حسین خانی ‌پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در گفت و گو با رابط خبری گیلان گفت : دشمنی آمریکا با ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مشهود بوده است و این کشور از همه ظرفیت های خود در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و نظامی برای جلوگیری از توسعه و پیشرفت ملت ایران استفاده کرده است که البته به یاری پروردگار متعال در همه زمینه ها شکست خورده است .

وی افزود : عدم پایبندی به تعهدات از سوی مقامات آمریکایی فقط مختص موضوع برجام نیست و این کشور در سایر تعهدات بین المللی خود با سایر کشور ها نیز اینگونه رفتار می کند و این دوگانگی موجب بی اعتمادی اکثر کشور ها نسبت به تعهدات آمریکا شده است .

امام جمعه اهل سنت تالش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند؛ بر اساس سنت الهی ، در شکست دشمن هیچ تردیدی وجود ندارد ، خاطر نشان کرد : البته ما نیز باید به وظایف خود عمل کنیم و همه تلاش خود را برای نابودی اهداف شوم دشمنان به کار بگیریم و بعد از آن انتظار شکست و نابودی دشمن به یاری خداوند متعال را داشته باشیم .

وی با بیان اینکه ملت ایران هرگز زیر بار خواسته های واهی آمریکا نمی روند و با این شرایط تعامل ایران و آمریکا غیر ممکن خواهد بود ، خاطر نشان کرد : اکنون که حدود یک سال از خروج آمریکا از برجام گذشته و روز به روز این فشارها بیشتر شده ، می بایست به این تحریم ها پاسخ کوبنده داده شود .

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور با حمایت از افزایش فعالیت های هسته ای فراتر از برجام توسط جمهوری اسلامی ایران ، گفت : بعد از یک سال صبر شکیبایی ملت ایران در مقابل تحریم های ظالمانه ، اکنون زمان آن رسیده که ما نیز این اقدامات را پاسخ دهیم تا بدخواهان ملت ایران به خود بیایند و پاسخ رفتار های متناقض خود را مشاهده کنند .

وی در پایان با تاکید بر اینکه بدعهدی آمریکا در برجام فرصتی برای ادامه پیشرفت های هسته ای و تکیه بر توان داخلی است ، گفت : مسلما بهره برداری علمی از انرژی هسته و بالا بردن توان دفاعی حق ملت ایران و سایر ملت های جهان است و کسانی که با این نظر مخالف اند فقط به فکر منافع خود هستند .

شایان ذکر است که در اردیبهشت سال گذشته ایالات متحده آمریکا به طور یک طرفه از برجام خارج شد و پس از یک سال در سال جاری تحریم‌ های جدیدی علیه ایران وضع کرد ، این اقدامات منجر شد که جمهوری اسلامی ایران نیز برخی از اقدامات خو در برجام را متوقف کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست