شناسه خبر: 122443

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=122443

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان رضوی:
برای دشمن نه شیعه مهم است نه سنی
حجت الاسلام والمسلمین جوانشيري گفت: دشمنان و جبهه استكبار امروز بر يكي از مسائل مهم كه جهت براندازي آن شبانه روز و به صورت ويژه و خاص برنامه ريزي مي كنند بر آن تكيه مي كنند اصل اسلام و اصل دين است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در دیدار با امام جمعه اهل سنت تربت جام و مدیر مدرسه علمیه اهل سنت احمدیه این شهر و امام جمعه اهل سنت تربت جام با بیان اینکه این دیدار توفیق بسیار بزرگی برای بنده و همکاران می باشد که با یکی دیگر از طلایه داران وحدت و الفت  حاج آقای جامی الاحمدی و خانواده ایشان ملاقات می کنیم، اظهار داشت: جایگاه شما برای ما بسیار ارزشمند است و باعث افتخار ما و جهان اسلام می باشید؛ شما شخصیتی دشمن شناس با بصیرت و حقیقت شناس هستید.

وی تصریح نمود: دشمنان و جبهه استکبار امروز بر یکی از مسائل مهم که جهت براندازی آن  شبانه روز و به صورت ویژه و خاص برنامه ریزی می کنند بر آن تکیه می کنند اصل اسلام و اصل دین  است برای آنها نه شیعه مهم است نه سنی.

وی متذکر شد: ایجاد اختلاف از ظرفیتهای است که آنها به آن امید بستند و درصدد انشقاق و عقب افتادگی بین امت اسلام هستند  تا به منفعت مورد نظر خود برسند و منابع ما را به غارت ببرند و روز به روز به قدرت خود اضافه کنند فهم این موضوعات هنری است که شاید از هرکسی بر نیاید الحمدلله حضرتعالی از جمله شخصیتهایی هستید که به خوبی به این موضوع اشراف کامل پیدا کرده اید و علما و عملا و قلما و قدما خدمات بسیار ارزشمندی ارائه نموده اید و وظیفه ماست  هم از شما و هم از نگاهی که بر شخصیت و رفتار و گفتار حضرتعالی حاکم است تکریم و تجلیل و ادای احترام کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری ابراز امیدواری کرد: ان شالله تعاملات ما بیشتر از گذشته می شود و ایستادن در این مسیر مشقت و سختی دارد ممکن است انسان مذمت و مورد شماتت قرار بگیرد حتی از ناحیه دوستان ما انسان وقتی به تشخیص درست می رسد غیر از خدا و رضایت او و شادی قلب نبی مکرم اسلام به چیز دیگری فکر نمی کند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان یاد آور شد: امروز بزرگترین مصلحتی که برای دنیای اسلام ضروری است در کنار هم بودن است. وحدت نیاز دیروز امروز و فردای ماست.

وی با بیان اینکه پیش نیاز تمدن سازی امت سازی است  افزود: باید به نقطه ای برسیم که همه مسلمانان جهان اسلام در مقابل استکبار مقاومت کنند و عمله آمریکا و اسرائیل نباشند و به خود کفایی برسند. با همان مذهب و اعتقاد خودشان.

وی در ادامه گفت: شما جزء شخصیتهایی هستید که در حوزه تقریب و تحکیم وحدت بین امت اسلامی در شهرستان خوش پیشینه تربت جام زحمات زیادی متحمل شده اید و در این راه سختی ها زیاد است. همانطور که پیامبر سختی ها و آزارهای فراوانی را متحمل شد از متن توحش حجاز آن زمان حکومت متمدن اسلامی را پایه گذاری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در پایان با تصریح این موضوع که وحدت به معنی تغییر مذهب نیست و تمام  اعتقادات محترم هستند و فقط وحدت بین شیعه و سنی نیست بلکه بین مومنین و مومنان حتی با دیگران می باشد گفت: ان شالله برای مشکلات موجود طراحی ها و برنامه ریزی های کاربردی صورت بگیرد تا نقاط مثبت بیشتر و نقاط ضعف کم رنگ شود  تا نسل جوان را با آموزه های دینی بیشتر آشنا کنیم.

فهرست