امام جمعه امیر آباد بوکان
برای قطع زنجیره کرونا، راهی جز توجه به طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «بهداشت فردی» وجود ندارد
ملا ابوبکر کریمی افزود : وی ادامه داد: برخی از مردم توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی گرفته و رعایت می‌کنند و برخی دیگر این توصیه‌ها را جدی نگرفته‌اند، شاید این دسته افراد، افرادی هستند که باور درستی نسبت به «سلامتی» ندارند و نمی‌دانند که ویروس کرونا تا چه میزان خطرناک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه امیر آباد بوکان طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی ، بیانیه ای را در مورد رعایت مردم در خانه بمانیم و اشاره به شیوع بیماری کرونا کرد و گفت: با توجه به طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» به مردم هشدار داده شده ، که اگر برای برگزاری آئین سیزدهمین روز نوروز وارد پارک‌ها و بوستان‌ها شوند ممکن است انتقال دهنده ویروس کرونا باشند و اگر افراد مسائل بهداشتی را رعایت کرده بودند شاید امروز وضعیت بهتر بود اما هنوز هم دیر نشده ؟

ویروس کرونا مدتهاست که در ایران اپیدمی شده و هر روز شاهد بیماری تعدادی از افراد هستیم و از سوی دیگر نیز آمار بالای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی نیز منجر به خستگی کادر درمان شده است و این عوامل می‌تواند موجب آسیب‌های بیشتری به مردم و کادر درمانی شود. برای قطع زنجیره کرونا راهی جز توجه به طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «بهداشت فردی» وجود ندارد.

برخی از مردم توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی گرفته و رعایت می‌کنند و برخی دیگر این توصیه‌ها را جدی نگرفته‌اند، شاید این دسته افراد، افرادی هستند که باور درستی نسبت به «سلامتی» ندارند و نمی‌دانند که ویروس کرونا تا چه میزان خطرناک است. بسیاری افراد فکر می‌کنند ممکن است دچار بیماری نشوند یا مرگ برای همسایه است و باتوجه به اینکه چندان نسبت به حوزه سلامت آگاهی ندارند نمی‌توانند اصول بهداشتی را رعایت کنند پس به سفر و دید و بازدید نوروزی می‌روند، در مجامع عمومی به راحتی حاضر می‌شوند، از ماسک و دستکش استفاده نمی‌کنند و…. این مسائل باعث می‌شود که آنها علاوه بر صدمه زدن به خودشان، انتقال دهنده بیماری نیز باشند

چه بخواهیم و چه نخواهیم ویروس کرونا در کشور وجود دارد ؟ و اگر برای برگزاری آئین سیزدهمین روز نوروز وارد پارک‌ها و بوستان‌ها شویم ممکن است انتقال دهنده ویروس کرونا باشیم. باید بیاموزیم که در دو الی سه ماه آینده سبک زندگی جدیدی را انتخاب کردیم و باید آن را ادامه دهیم. در واقع افراد باید باور کنند که به همراه خانواده‌ در محیطی کاملا قرنطینه و ایزوله زندگی کنند

مهم‌ترین اصل برای هر انسانی «سلامتی» است و زمانی که افراد سالم باشند می‌توانند برای سال‌های بعد همین مراسم‌ها را برگزار کنند. اگر افراد مسائل بهداشتی را رعایت کرده بودند شاید امروز وضعیت بهتر بود و هنوز هم دیر نشده است.

بنده  به خانواده‌ها پیشنهاد میکنم که برای سیزدهمین روز از نوروز برنامه‌ و تفریحات نشاط آوری را در داخل خانه برگزار کنند و حتی سیزده بدر را در پشت بام خانه خود برگزار کنند. باید قبول کرد که در قرنطینه هستیم و در قرنطینه نیز می‌توان تفریحات سالمی داشت.

انتهای پیام

فهرست