امام جمعه اهل سنت سرخس:
برای پیشرفت باید به دور از هر گونه تعصبی به اصل اسلام رجوع کنیم
مولوی عبدالعزیز عبدالهی گفت: در شرایطی که دشمنان هزینه های زیادی برای تفرقه در بین مسلمانان انجام می دهند ما علما نیز باید با بهره گیری از دانش برای وحدت امت اسلامی تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی عبدالعزیز عبدالهی در دیدار با رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان در مصلی نمازجمعه شهر سرخس اظهار داشت: بسیار خوشحال هستیم از اینکه مسوولان در شرایطی که دشمنان درصدد تفرقه هستند، این چنین برای گسترش وحدت و تقریب تلاش می کنند.

وی افزود: در شرایطی که دشمنان هزینه های زیادی برای تفرقه در بین مسلمانان انجام می دهند ما علما نیز باید با بهره گیری از دانش برای وحدت امت اسلامی تلاش کنیم.

مولوی عبداللهی با اشاره به نشست علما با مرحوم آیت الله رفسنجانی، گفت: در نشستی که در سال های گذشته با مرحوم آیت الله رفسنجانی داشتیم، ایشان گفتند که اهل سنت و تشیع ۹۵ درصد مشترکات دارند ولی بعضی صفت مگس دارند روی ۵ درصد اختلافات جزیی مانور می دهند.

وی یادآور شد: مشترکات زیادی بین دو مذهب است و در صدر اسلام خلفا و صحابه با هم رفافت داشتند و نام یکدیگر را برای نامگذاری فرزندان خود انتخاب می کردند.

مولوی عبداللهی افزود: ما علما نیز باید بدور از هر گونه تنگ نظری و تعصب برای پیشرفت اسلام سیره و روش بزرگان دینی را الگو قرار دهیم.

فهرست