امام جمعه اهل سنت کنگان؛
برجام دستاوردی به غیر از تشدید تحریم برای ملت ما نداشته است
نماز وحدت‌بخش جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ محمد جمالی در مسجد جامع خلفای راشدین و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ محمد جمالی خطیب جمعه در خطبه اول نماز ضمن اشاره به فضایل و برکات اجتماعی ماه مبارک رمضان گفت: دین مبین اسلام برنامه‌های جامعی در تربیت انسان و ساختن اجتماعی سالم و پاک دارد که یکی از این برنامه‌های جامع فردی و اجتماعی، ماه مبارک رمضان است.
وی گفت: تمرین انسانیت در این ماه انجام می‌گیرد و جامعه نیز به تبع این تمرین ساخته می‌شود.
ایشان ماه مبارک رمضان را یک سرمایه مهم اجتماعی دانست و گفت: اعمال و افعال ماه مبارک رمضان جامعه را به درجات عالی می‌رساند و حتی در این ماه افراد برای حقوق دیگران احترام خاصی قائل‌اند و حقوق شهروندی مورد توجه کامل قرار می‌گیرد.
خطیب جمعه تصریح کرد: امروز جامعه تشنه امید و امیدواری است و در این ماه باید رسانه‌های جمعی به این عنصر مهم ارزشی افراد جامعه توجه داشته باشد که هر چه ناامیدی بیشتر گسترش یابد آسیب‌ها نیز افزایش می‌یابد و باید بپذیریم هر چقدر معنویتی که افراد در این ماه به دست می‌آورند و به جامعه تسری می‌دهند عمیق‌تر باشد، آن اجتماع ماه‌ها از نظر هنجارهای اجتماعی مصونیت می‌یابد.
شیخ محمد جمالی در ادامه سخنان با اشاره به بیانیه مهم شورای عالی امنیت ملی در مورد لزوم مقابله به مثل با نقض عهد و بدقولی‌های طرفین مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: اقدام ایران به توافق در برجام و پایبندی صادقانه به آن، متأسفانه نه‌تنها مشکلی را حل نکرد بلکه موجب خروج مفتضحانه آمریکا از برجام و بدقولی وقیحانه کشورهای اروپائی شد و نتیجه آن تشدید تحریم‌های ظالمانه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی گردید.
امام‌جمعه اهل سنت کنگان با اشاره به آرایش اخیر جنگی دشمن در منطقه علیه ملت سلحشور و غیور ایران اسلامی گفت: ملت مقاوم علیرغم همه سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه، ان‌شاءالله با حفظ وحدت و انسجام ملی و اسلامی و حضور آگاهانه در صحنه بر سختی‌ها و مشکلات فائق خواهد آمد و دشمن را مجبور به قبول ذلت و خواسته‌های برحق ایران اسلامی خواهد نمود.
ایشان در قسمتی از بیانات با اشاره به پیروزی اخیر مقاومت در نبرد با صهیونیستی‌ها گفت: پیروزی اخیر مقاومت در نوار غزه و مجبور کردن دشمن به قبول آتش‌بس ذلیلانه، یک پیروزی بزرگ برای مقاومت بود و نشان داد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز بروز پویاتر و مصمم‌تر در دفاع از آرمان خود قدم برمی‌دارد.
وی تلاش دشمن صهیونیستی را در کنترل و مهار نوار غزه را نیتی پلید در جهت خلع سلاح مقاومت دانست و گفت: هدف از حملات اخیر رژیم اشغالگر به غیرنظامیان نوار غزه تحت‌فشار قرار دادن جبهه مقاومت فلسطین است و اینکه در آینده درگیری بزرگ دیگری رخ دهد دور از انتظار نیست.
وی از رزمندگان جبهه مقاومت که با واکنش مناسب خود دشمن صهیونیستی را غافلگیر و به صهیونیست‌ها شوک وارد کردند ستود.
شیخ جمالی در پایان خطبه بار دیگر از مسئولین و دولتمردان درخواست کرد در جهت کنترل قیمت‌ها و مبارزه با گرانی‌های افسارگسیخته گام‌های اساسی بردارند و شرایط سخت مردم را درک کنند و بیش از این اجازه ندهند از این فضای بی‌اعتمادی، دیگران سوءاستفاده کرده و موجبات نارضایتی مردم در این ماه مبارک رمضان را به عمل‌ آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست