شناسه خبر: 7997

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7997

امام جمعه سروآباد:
برخورد جدی با مظاهر بدحجابی در جامعه ضروری است
امام جمعه سروآباد در برخورد جدی با مظاهر بدحجابی در جامعه تاکید کرد و گفت: بی‌حجابی ریشه اصلی بسیاری از ناهنجاری های جامعه و افزایش رفتارهای غیراخلاقی در مردان و زنان است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سید عبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد ضمن تبریک هفته جهاد سازندگی اظهار کرد: جهاد سازندگی ۳۹ سال پیش به دستور امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب نام‌گذاری و در طول نزدیک به چهاردهه منشا برکات برای میهن اسلامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه انسان‌های بزرگی در عرصه خدمت به مردم در جهاد سازندگی فعالیت و جانشان را برای امنیت و آرامش و خدمت‌رسانی به مردم فدا کرده‌اند، گفت: خدمت به مردم و ایجاد بسترهای لازمه برای توسعه و آبادانی از بزرگترین ویژگی‌های جهاد سازندگی است.

وی به برخی مشکلات حوزه درمان در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: امیدواریم سفر معاون درمان وزیر بهداشت به شهرستان سروآباد زمینه‌ای برای رفع بخش از مشکلات این حوزه در شهرستان سروآباد باشد.

امام جمعه سروآباد تصریح کرد: با تلاش و پیگیری مسئولان بخش دیالیز بیمارستان شهید چمران سروآباد به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گفته ماموستا حسینی، راه‌اندازی این ظرفیت، زمینه را برای ارائه خدمات‌ درمانی به بیماران گرفتار بیماری‌های کلیوی در همین شهرستان فراهم و دیگر نیازی به مسافرت به سایر شهرها برای دریافت خدمات درمانی نخواهند بود.

وی در ادامه با بیان اینکه بی‌حجابی ریشه اصلی بسیاری از ناهنجاری های جامعه و افزایش رفتارهای غیراخلاقی در مردان و زنان است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز برخی از افراد شئونات اسلامی را اصلا رعایت نمی کنند که باید به صورت جدی با اینگونه رفتارها برخورد شود.

امام جمعه سروآباد با تاکید براینکه رعایت حجاب اسلامی از دستورات دین اسلام و بی‌توجهی به این مهم توهین به مقدسات دینی و ترویج دهنده افکار دشمنان است، اذعان داشت: کشف حجاب در جامعه اسلامی باعث افزایش فساد و منکرات می‌شود.

به گفته ماموستا حسینی، بی‌حجابی سستی دین و گرایش جوانان به گناه و فحشا را به دنبال دارد و ضدارزش‌ها را در جامعه به صورت جدی گسترش می‌دهد.

وی با بیان اینکه دشمن با ترویج بدحجابی دنبال خدشه‌دار کردن ارزش‌های دینی و اسلامی ما هستند، گفت: متاسفانه برخی افراد نیز به صورت عمد و یا غیر عمد به نوعی به دشمن در رسیدن به این اهداف ضد فرهنگی کمک و زمینه ترویج ضد ارزش‌ها را در جامعه افزایش می‌دهند.

امام جمعه سروآباد بر اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در برابر افرادی که بدحجابی را در جامعه ترویج می‌دهند، گفت: همه افراد جامعه در برابر افرادی که با بی‌حجابی دنبال تضعیف دین اسلام هستند مقابله کنند.

ماموستا حسینی با تاکید براینکه نباید اجازه دهیم تفکرات اروپایی و شرقی در جامعه گسترش پیدا کند، خاطرنشان کرد: دشمنان تنها راه ضربه زدن به ما را ترویج ضد ارزش‌ها در جامعه بویژه در بین نسل جوان می دانند که باید با آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی هرچه بیشتر مانع رسیدن دشمنان به اهداف شومشان شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست