شناسه خبر: 109179

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=109179

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
برخی از فتوا های امام راحل در تاریخ ماندگار شد
مولوی بزرگزاده تصریح کرد: فتوای امام خمینی به دلیل اهانت سلمان رشدی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام یک فتوای تاریخی و به یاد ماندنی بود و جهان اسلام امام را قبول داشت.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی بزرگ زاده امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در مصاحبه با خبرنگار ما به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی گفت: امام یک فرد استثنایی با ذهنیتی سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی بود و به موضوع وحدت اهمیت زیادی قائل بود.
وی خاطر نشان کرد: شجاعت و شهامت امام راحل در مقابل طاغوت ستودنی است، زیرا با این همه سختی ها مثل زندان و تبعید و شکنجه و خم به ابرو نیاورد.
مولوی بزرگزاده افزود: امام خمینی در ایام تبعید پیامهایی را به ملت ایران می فرستاد که مردم با تاسی از راه و روش ایشان مراحل زندگی را طی می کردند.
وی اظهار داشت: ابعاد زندگی امام خمینی و ویژگی های شخصیتی و اخلاقی ایشان را نمی شود در این چند دقیقه خلاصه کرد و ساعتها و روزها زمان سخن می طلبد.
امام جمعه اهل سنت چابهار بیان کرد: امام در حمایت از مستضعفین جهان به خصوص مردم فلسطین کوتاهی نمی کرد و همیشه حرف اول را می‌زد.
وی تصریح کرد: فتوای امام خمینی به دلیل اهانت سلمان رشدی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام یک فتوای تاریخی و به یاد ماندنی بود و جهان اسلام امام را قبول داشت

فهرست