امام جمعه قروه:
برخی مغرضانه میان شیعه و سنی تفرقه پراکنی می‌کنند/مدیران کردستان گام دوم انقلاب را جدی نگرفته‌اند
امام جمعه قروه گفت: برخی مغرضانه میان شیعه و سنی تفرقه پراکنی می‌کنند، توهین به مقدسات اهل سنت که اخیرا در شبکه پنج سیما توسط مداح کوتاه فکر صورت گرفت، مسلک و پیشانی شیعه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام حسن باباییان شامگاه سه‌شنبه در نشست استاندار کردستان با جمعی از روحانیون و فعالان سیاسی استان که در سالن همایش هتل شادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز  عالمان دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، روحانیون شیعه و سنی و مسوولان استان حول محور اتحاد، یکدلی و مشارکت گرد هم آمده‌اند که نیاز مبرم جامعه امروزی است.

وی با بیان اینکه برخی مغرضانه میان شیعه و سنی تفرقه پراکنی می‌کنند، افزود: توهین به مقدسات اهل سنت که اخیرا در شبکه پنج سیما توسط مداح کوتاه فکر صورت گرفت، مسلک و پیشانی شیعه نیست.

امام جمعه قروه با اشاره به اینکه مزدور چه شیعه و چه سنی کسی است که به مقدسات اهانت می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر دیوانه‌ای از روی نادانی  سنگی به چاه اندازد نباید علمای نخبه به سهولت از آن بگذرد.

حجت‌الاسلام باباییان با طرح این سوال که مدیران  در استان کردستان تا چه میزان نسبت گام دوم انقلاب را بومی‌سازی کرده‌اند، ادامه داد : کدامین قدم در استان در راستای بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب که مهم‌ترین نسخه پیشرفت و استقلال نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سالگی دوم است، برداشته شده است.

وی با طرح این پرسش که چرا در استان جلسات تحلیلی برگزار نمی‌شود، افزود: متاسفانه در خصوص  مباحث گام دوم انقلاب در استان اقدام جدی صورت نگرفته است.

امام جمعه قروه با تاکید بر حفظ روحیه جوانان اهل سنت، اظهار داشت: من با سند و دلیل اقرار می‌کنم برخی در میان اهل سنت تلاش می‌کنند جوانان انقلابی اهل سنت را کنار بزنند، لذا این یک خطر جدی است  و مرکز بزرگ باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام باباییان تصریح کرد: ماموستایان دلسوز و انقلابی با عناوین مختلف کنار زده می‌شوند در نظام جمهوری اسلامی آن جوان اهل سنتی که دغدغه دین، قرآن و انقلاب را دارد باید حمایت شود اما متاسفانه از هیچ ناحیه‌ای حمایت نمی‌شوند.

 

کردستان نیازمند مدیریت قوی بحران در دوران سخت است

وی در ادامه اذعان کرد: چرا جوانان تحصیلکرده انقلابی اهل تشیع و تسنن در خانه بیکار حبس شده‌اند و کسی به داد آنان نرسد.

امام جمعه قروه افزود: آنچه در استان کردستان با توجه به آماربیکاری و مظلومیت بی‌نظیر  به آن نیازمندیم، به کاربستن نیروهای بیکار بومی و مستعد است لذا عالم باید علمش را به میدان بیاورد و مدیر، با تمام معنا وظیفه خود را انجام دهد و  مدیریت کند.

امام جمعه قروه در پایان با بیان اینکه کردستان از لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیامند هنر نمایی مدیران است،  تاکید کرد: مردم فهیم و فرهنگی استان کردستان نیازمند دستگیری، همدلی و نگاه ویژه مدیران است و  مدیریت بحران در دوران سخت توسط مدیران دلسوز و کارآمد به شدت احساس می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست