شناسه خبر: 1003

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1003

امام جمعه اهل سنت اسدیه در جلسه هم اندیشی علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی:
برداشت‌های متفاوت فقهی نباید تبدیل به نزاع شود
امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: اختلاف سلیقه و برداشت‌های متفاوت فقهی همواره وجود داشته و امری طبیعی است اما نباید این موضوعات تبدیل به نزاع و دشمنی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، مولوی سید احمد عبدالهی صبح پنج شنبه در جلسه هم اندیشی علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی اظهار کرد: مبعث نقطه رهایی بشریت از بندگی غیر خدا و ظلم مستکبران بود.

امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: بعثت پیامبر (ص) به ظلم و تباهی‌هایی که بر انسان روا داشته می‌شد پایان داد چرا که هدف از بعثت تکمیل مکارم اخلاق بود.

مولوی عبدالهی با اشاره به اینکه بعد اخلاقی حضرت محمد (ص) گاه مورد غفلت واقع می‌شود، ادامه داد: رحمت، در حفاظ خداوند بودن، کرامت و هدایتگری از جمله صفات مشترک بین پیامبر اسلام (ص) و قرآن است.

وی با بیان اینکه رشد و ارتقا اخلاق در جامعه از اهداف مهم همه پیامبران است، افزود: مشکلات جامعه جامعه اسلامی به واسطه بی توجهی به ابعاد اخلاقی رسول الله (ص) به ویژه صفت رحمت ایشان است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: بی توجهی به صفت رحمت و مهربانی پیامبر (ص) موجب می‌شود که به اسم اسلام مسلمان ستم کردن بر برادر مسلمانی روا بدارد.

مولوی عبدالهی اظهار کرد: در قرآن کریم تزکیه همواره بر تعلیم مقدم بیان شده که نشان می‌دهد علم بدون اخلاق نیز بی ثمر است.

وی بیان کرد: متأسفانه به واسطه بی توجهی به ابعاد اخلاقی دین در ذهن غیر مسلمانان از اسلام به جای رحمت، تصاویر جنایات وحشیانه داعش شکل گرفته است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به سال رونق تولید ملی ادامه داد: اگر به دستورات اسلام در زمینه منع از تنبلی، تلاش برای توسعه رزق و روزی و کارآفرینی توجه شود، تولید ملی نیز گسترش می‌یابد.

مولوی عبدالهی با تبیین ضرورت پرهیز از نزاع در بین مسلمانان و فرقه‌های اسلامی گفت: اختلاف افکنی حربه برتر دشمن است و از این موضوع سود برده است.

وی بیان کرد: اختلاف سلیقه و برداشت‌های متفاوت فقهی همواره وجود داشته و امری طبیعی است اما نباید این موضوعات تبدیل به نزاع و دشمنی شود.

امام جمعه اهل سنت اسدیه ادامه داد: گازرسانی به روستاهای مرزی و گسترش مدارس دینی در خراسان جنوبی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست هرچند هنوز شاهد مشکلاتی هستیم‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست