در روز چهارم اردوي راه رضوان رخ داد:
برگزاری نشست عمومی آشنایی با تبیین معارف انقلاب با محوریت بیانیه گام دوم و کارگاه آشنایی با طب سنتی
با برگزاري نشست عمومي آشنايي با تبيين معارف انقلاب با محوريت بيانيه گام دوم و كارگاه آشنايي با طب سنتي روز چهارم اردوي راه رضوان در سال 98 آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، روز چهارم اردوی فرهنگی زیارتی راه رضوان در سال ۹۸ با برگزاری دونشست آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی، مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور با ارائه مطالبی به تبیین بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب پرداخت.

ایشان با بیان اینکه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب بدون شک برگرفته از آیات قرآنی است،‌ اظهار داشت:‌ تمام نهضت های جهان بعد از مدتی دچار آسیب هایی شدند و به انحراف افتادند.

وی افزود: تنها نهضتی که توانست بعد از پیروزی مراحل رشد و تکامل خود را به درستی طی کند و به همه اهداف خود که استقلال، آزادی و ایجاد حکومت اسلامی بود دست یابد انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) بود که بعدها الگوی بسیاری از نهضت های آزادیخواهانه دنیا شد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی، با ذکر روایتی از رهبر مسیحیان جهان که توسط سفیر ایران در واتیکان بیان شده بود اظهار داشت: در دیداری که با پاپ فرانسیس داشتم علت ساده زیستی ایشان را جویا شدم ایشان عنوان کرد زمانی که با زندگی ساده امام خمینی آشنا شدم ایشان را مسیح زمان یافتم پس سعی کردم ایشان را به عنوان الگوی زندگی خود قرار دهم.

ایشان در پایان عنوان داشت: شیعه و سنی باید دست در دست هم بدهند تا اسلام در تمام جهان منتشر شود و در این راه علما رسالت عظیمی بر عهده دارند.

پیش از سخنان حجت الاسلام والمسلمین زمانی، مولوی علیرضا یعقوبی از علمای اهل سنت تایباد ضمن اشاره به تقابل اسلام و جهان غرب در عصر حاضر و لزوم هوشیاری در مقابل توطئه دشمنان اظهار داشت: زمانی دو قدرت شرق و غرب دائیه داران مدیریت جهانی بودند اما همانگونه که حضرت امام(ره) فرمودند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اسلام نیز به عنوان سومین قدرت جهان پا به عرصه گذاشت و امروز شاهد آن هستیم که غرب و شرق در یک اتحاد استراتژیک در مقابل اسلام ایستاده اند و به دنبال نابودی آن هستند.

برنامه پایانی صبح روز چهارم اردو برگزاری کارگاه آشنایی با طب سنتی توسط استاد حجت الاسلام والمسلمین ناظریان بود که تا اذان ظهر ادامه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست