شناسه خبر: 12216

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12216

با حضور دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور انجام شد:
برگزاری جلسه کارکنان دفتر امور اهل سنت هرمزگان
جلسه کارکنان دفتر امور اهل سنت هرمزگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین لطفیان و روسای سابق و جدید دفتر امور اهل سنت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضایی رئیس سابق دفتر امور اهل سنت گزارش کوتاهی از خدمات انجام شده در خدمت حدود یک سال و نیم خود ارائه کرد.

در ادامه ی مراسم دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنوان کرد:از جمله آرمان های نهفته در این بیانیه ، حرکت به سمت تمدن اسلامی است.

وی افزود: در بیانیه و اندیشه بلند نگاه قشری و حتی منطقه ای در آن بکار نرفته است و نگاه جهانی آموزه های اسلام درآن مشهود است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان با اشاره به مسئولیت دفاتر امور اهل سنت در اجرایی کردن بیانیه گام دوم تصریح کرد: در صدد احصاء راهبردهای گام دوم و حرکت به سوی آن هستیم و مجوعه باید با نگاهی تمدنی و انقلابی حرکت کند و این ماموریتی سنگین و خطیر است.

وی شناسایی، پالایش، تربیت و پاسداشت خدمات نیروهایی که در مسیر گام دوم قدم بر می دارند را از جمله ماموریت های دفاتر در دهه پنجم انقلاب عنوان کرد.

در ادامه ی مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر باوقار رئیس دفتر امور اهل سنت هرمزگان با ذکر حدیث از وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: ایشان می فرمایند :”کُلُّکُمْ رَاعٍ، وَکُلُّکُمْ مَسؤولٌ عَنْ رَعِیَّتِهِ” و این به معنای این است که واضح است هیچ کاری بدست یک نفر محقق نمی شود و اگر یک مجموعه می خواهد به رشد و بالندگی برسد و در راستای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام بردارد ، باید رویکردی جدی تر، قوی تر و جهادی تر داشته باشیم.

وی افزود: قطعا دیدگاه ما باید این باشد که بار و مسئولیتی را بر دوش ما نهاده اند و باید آنرا خوب حمل کنیم و به سر منزل مقصود برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر باوقار در پایان از زحمات حضرت حجت الاسلام والمسلمین رضایی تقدیر و تشکر و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست