شناسه خبر: 3412

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3412

برگزاری مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه نعمان بناور
مراسم فارغ التحصیلی و عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه نعمان بناور در سیمین شهر گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، مراسم فارغ التحصیلی و عمامه گذاری ۶ تن از طلاب حوزه علمیه نعمان بناور در سیمین شهر با حضور علمای تشیع و تسنن و اقشار مختلف مردم و مسئولین  برگزار شد.

مدیر مدرسه علوم دینی قره تپه بندر ترکمن در این مراسم گفت: دین اسلام از ابعاد اجتماعى مهمى برخوردار است و به آثار وحدت و یکپارچگى تکیه و تاکید کرده است.

آخوند عبدالجبار میرابی با بیان اینکه، اولین هدف اقامه نماز جماعت، تکمیل کردن سنت پیامبر گرامی است، افزود: دومین هدف جویای احوال هم شدن و سومین هدف آن نیز جویا شدن از حال و روز و معیشت زندگی هم نوعان یکدیگر است.

وی با تاکید براینکه، از راه های بسیار مؤثر برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه، اقامه نماز جماعت است، گفت: نماز جماعت، مقدمه وحدت صفوف و نزدیکى دلها می باشد و  بهترین راه شناسائى افراد است.

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: مردم مومن همچنانکه به هم نوعان خود در حادثه وقوع سیل کمک کردند در ایام ماه مبارک رمضان نیز به افراد نیازمند یاری و کمک رسانند.

آخوند عبدالجبار میرابی با بیان اینکه، قطعا عزیزان و همسایگانی داریم که محتاج افطاری و سحری هستند، تصریح نمود: مردم در ایام مبارک ماه رمضان از هیچ کوششی در راه رفع مایحتاج نیازمندان دریغ ننمایند و شایسته است که این کمک و یاری رساندن ها در خفا و حفظ کرامت انسانی رخ بدهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان روایتی به احسان و کمک به والدین در ایام سالخوردگی توسط فرزندان آنها تاکید نمود.

مدیر حوزه علمیه خاتم الانبیاء شهر فراغی استان گلستان نیز دراین آیین با بیان اینکه، رسالت همه انبیا و اولیای الهی از بین بردن نادانی و مبارزه با جاهلیت بوده است، گفت: اصلاح جامعه با پیروی از قرآن و سنت پیامبر (ص) و دانستن و آموختن ایمان ممکن خواهد بود.

آخوند احمد قربانپور ارتقای آگاهی و دانش طلاب را مهم برشمرد و افزود: یکی از عوامل افزایش سطح آگاهی و دانش طلاب و روحانیون جوان با تجهیز کردن کتابخانه های مدارس علوم دینی میسر خواهد بود.

وی افزود: توجه به حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی ضروری است و در این راستا باید کتابخانه های مدارس علوم دینی سرشار از منبع باشد و طوری نباشد که طلاب جوان در پی منبع یا کتاب مورد نظر خود باشد.

آخوند احمد قربانپور رسیدگی به معیشت طلاب را از دیگر راه های ارتقا سطح آگاهی و دانش طلاب بیان کرد و افزود: لازم است طلاب جوان و فارغ التحصیل را در سطوح مختلف استخدام و مشغول بکار کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست