امام جمعه اهل سنت سنندج:
برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی مایه مباهات کشور است
امام جمعه اهل سنت سنندج برگزاری مسابقات بین‌المللی طلاب علوم دینی در ایران اسلامی را مایه افتخار و مباهات برای کشور مان دانست و گفت: این مسابقات نمایش بسیار بزرگ، تاریخی و ماندگار برای مسلمانان جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه اهل سنت سنندج اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در جمهوری اسلامی ایران بسیار گرانبها و مایه مباهات برای کشور است.

وی افزود: این که فضایی ایجاد شده تا نمایندگان کشورهای مسلمان برای حضور در این مسابقات بسیار ارزشمند بوده و باید از جان و قلب قدردان این موضوع باشیم.

امام جمعه اهل سنت سنندج بیان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی طلاب علوم دینی در ایران اسلامی مایه افتخار برای کشور بوده و نمایش بسیار بزرگ، تاریخی و ماندگار برای مسلمانان جهان است.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند به افرادی که دست‌اندرکار برپایی این مسابقات چه در صورت تدریس و چه در صورت تدرس هستند توفیق دهد و همیشه موفق و مؤید باشند.

وی قرآن را راهنمای بشریت و مایه افتخار دانست و بیان کرد: قرآن است که ما را از گمراهی به راه موفقیت و راه دستورات الهی که حضرت رسول اکرم(ص) از سوی پروردگار برای ما آورده است، هدایت می‌کند.

ماموستا خدایی اعلام کرد: در دوران مشکلات با پناه جستن به قرآن هدایت می‌شویم، از این رو خادمی قرآن به هر نحو و شرکت در برگزاری برنامه‌های قرآنی مایه افتخار است؛ ما به این نوع برنامه‌ها، مسابقات و همایش‌های قرآنی افتخار می‌کنیم و امیدواریم هر چه بهتر و مهمتر انجام شده و مورد استفاده و افاده قرار بگیرد.

وی یادآور شد: کسی که با قرآن مأنوس باشد، من علم القرآن و تعلم، افتخاری برای خود کسب کرده و این افتخار برای او ماندگار است و از بیراهه به راه‌های عزت و عظمت در دنیا و آخرت هدایت می‌شود؛ ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم، قرآن هدایت دهنده به راه‌های محکم و گم‌نشدنی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست