معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
برگزاری مسابقات قرآنی توسط مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور/ اهدای جوایز نقدی به ۵ برگزیده در هر روز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام شهسواری با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی توسط مرکز بزرگ اسلامی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: هر روز برنامه جزءخوانی قرآن از شبکه استانی پخش می‌شود و یک سوال چهار گزینه‌ای از همان جزء انتخاب و از طریق صدا و سیما به اطلاع مخاطبین می‌رسد.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: از بین هر یک هزار نفر که به این سوال پاسخ مثبت بدهند به عنوان برنده انتخاب و در مجموع هر روز به ۵ نفر جوایزی از سوی مرکز بزرگ اسلامی پرداخت خواهد شد.

شهسواری اضافه کرد: علاقمندان به شرکت در این سری مسابقات می‌تواند پاسخ درست هر سوال را تا پایان ساعت ۲۴ همان روز را ارسال کنند.

وی با بیان اینکه این مسابقات تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت، گفت: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در کنار این برنامه‌ها یک سری اقدامات دیگر از جمله تهیه محتواهای قرآنی، فرهنگی و آموزشی ویژه روحانیون و توزیع آن از طریق فضای مجازی مانند ایتا، واتساپ و غیره به صورت روزانه انجام می‌دهد.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان داشت: کلاس و دوره‌های قرآنی با رعایت تمام نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت روزانه برای همکاران در مرکز بزرگ اسلامی برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقه کتابخوانی با محور بیانیه گام دوم انقلاب

شهسواری از برگزاری مسابقه کتابخوانی با محور بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان دیگر برنامه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ایام ماه مبارک رمضان نام برد و گفت: در کنار این مسابقه کتابخوانی ویژه بانوان و کودکان نیز در دستور کار مرکز بزرگ اسلامی قرار دارد که به محض مشخص شدن منبع نحوه برگزاری و زمان آن اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در بحث مقابله با شیوع کرونا نیز اقدامات خوبی با مشارکت جامعه روحانیون و طلاب انجام داده است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: اگرچه برای جلوگیری از شیوع این ویروس، مساجد و اماکن دینی سطح استان تعطیل شده است؛ اما بسیاری از مساجد به پایگاه‌های پشتیبانی مبارزه با کرونا تبدیل شدند.

شناسایی افراد نیازمند در محلات 

شهسواری تصریح کرد: شناسایی افراد نیازمند در محلات، جمع‌آوری کمک برای افراد نیازمند و آسیب‌دیده از شیوع این ویروس منحوس و توزیع کمک‌های مردمی در کنار سایر دستگاه‌ها و نهادها در قالب کمک مومنانه از اقدامات دیگر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بهره‌گیری از ظرفیت علمای دینی و روحانیون بوده است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از روحانیون به عنوان یکی از اقشار تاثیرگذار و همیشه در عرصه نام برد و گفت: جامعه روحانیون در تمام عرصه‌ها همیشه حضوری فعال و سرنوشت‌سازی داشته و در این روزهای سخت نیز با فعالیت‌های مختلف در کنار مردم بوده‌اند.

شهسواری تصریح کرد: مشارکت در بحث ضدعفونی معابر و پیاده روها اماکن عمومی و غیره از دیگر اقدامات این عزیزان بوده است.

فهرست