شناسه خبر: 3207

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3207

به همت خانه فرهنگ ایران در کویته پاکستان؛
برگزاری مسابقات قرائت قرآن کریم در کویته
مسابقات قرآن کریم با هدف فرهنگ‌سازی و ایجاد اقبال به سمت کلام الهی به همت خانه فرهنگ ایران در کویته پاکستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ابنا، خانه فرهنگ ایران در کویته با همکاری دارالقرآن اقراء (اهل سنت) به مناسبت ماه شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان، مسابقه باشکوه قرائت قرآن را در محل خانه فرهنگ برگزار کرد.

«رفیعی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، «عقدائی» مسئول خانه فرهنگ، انوارالحق حقانی امام جمعه اهل سنت شهر کویته، «جمعه اسدی» و «سید هاشم موسوی» امامان جمعه شیعیان شهر کویته، کارگزاران کنسولگری کشورمان در کویته، جمعی از شخصیت های فرهنگی و دینی، مسئولین و تعدادی از قاریان دارالقرآن های شیعیان واهل سنت شهر حضور داشتند.

عقدائی مسئول خانه فرهنگ در سخنانی به اهمیت برگزاری این مسابقات اشاره وگفت: هدف از برگزاری مسابقات فرهنگ‌سازی و ایجاد اقبال به سمت کلام الهی و نشان دادن این است که قرآن می‌تواند مدیریت زندگی افراد را در دست گیرد. قرآن برای همه موقعیت های زندگی انسان ها برنامه ریزی کرده است و به تمام ابعاد وجودی انسانی توجه دارد که با مطالعه می توانیم به ابعاد مختلف آن که به صورت کلی و جزئی پرداخته شده است، دست یابیم.

وی یکی از اهداف مهم مسابقات را جذب جوانان و انس آن ها با قرآن دانست و گفت: بروز مشکلات و آسیب های اجتماعی از عدم توجه به قرآن ایجاد می شود.

پس از سخنان مسئول خانه فرهنگ، قاریان قرآن در دو گروه ۵ نفره تحت نظارت و ارزیابی دو نفر از قاریان بنام منطقه، ابراهیم کاسی، قاری ممتاز بین المللی کشور پاکستان و قاری انور الحسن به رقابت پرداختند.

در پایان مراسم به نفرات برگزیده و نیز داوران هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.گفتنی است؛ این برنامه توسط شبکه های مختلف تلویزیونی همچون: آج نیوز، ۹۲ نیوز، هم نیوز، بول نیوز، دنیا نیوز ، داون نیوز، و رسانه های نوشتاری پوشش خبری داده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست