برگزاری نشست منطقه ای روحانیون اهل سنت شهرستان سیریک
در این مراسم که در مسجد جامع شهرستان سیریک و در فضایی صمیمی و با حضور حجج اسلام خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک، کهورزاده معاون فرهنگی دفتر امور اهل سنت هرمزگان ، کمالی نماینده مرکز خدمات حوزه های علمیه، زارعی مسئول شعبه جاسک و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان سیریک برگزار شد، مسائل و مشکلات و روحانیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، در این مراسم که در مسجد جامع شهرستان سیریک و در فضایی صمیمی و با حضور حجج اسلام  خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک، کهورزاده معاون فرهنگی دفتر امور اهل سنت هرمزگان ، کمالی نماینده مرکز خدمات حوزه های علمیه، زارعی مسئول شعبه جاسک و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان سیریک برگزار شد، مسائل و مشکلات و روحانیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام زارعی مسئول شعبه جاسک ضمن خوشامدگویی به حضار در جلسه به وظیفه عالمان دینی اشاره کرد و افزود: همانطور که نیروی انتظامی از مرزهای آبی، خاکی و هوایی کشورمان حفاظت می کنند، وظیفه عالمان دین نیز حفاظت از مرزهای اعتقادی مردم در جامعه است.

در ادامه نشست شیخ عیسی ملاحی امام جمعه روستای گروگ سیریک ضمن ارائه گزارش از وضعیت مساجد و ائمه جمعه و جماعات شهرستان سیریک به مقایسه شرایط موجود و شرایط قبل از انقلاب در خصوص آزادی های دینی پرداخت و گفت: همه این نعمت ها به برکت نظام جمهوری اسلامی بدست آمده و وظیفه همگان است که نعمت ها را قدر بدانیم و در همه حال وحدت خود را حفظ کنیم.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام کمالی نماینده مرکز خدمات حوزه های علمیه به بیان انواع خدمات قابل ارائه به روحانیون پرداخت و به سوالات حضار در خصوص پاسخ گفت.

در ادامه حجت الاسلام خلیلی امام جمعه شهرستان سیریک به تبیین بیانیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص گام دوم انقلاب پرداخت.

وی ترویج روحیه جهادی، تاکید بر حفظ وحدت و پرهیز از خودزنی را از مهمترین نکات بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و افزود: کشوری که دارای  روحیه جهادی باشد قطعا به موفقیت می رسد و این امر در هشت سال دفاع مقدس مشهود بود.

حجت الاسلام خلیلی همگان را به مطالعه و بکار بستن بیانیه گام دوم انقلاب توصیه کرد.

در بخش دیگری از جلسه شیخ موسی امامی امام جماعت روستای بنداران سیریک در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب گفت: از مهمترین نکات بیانیه گام دوم انقلاب حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است.وی بر لزوم مطالعه، درک و کابردی کردن این بیانیه توسط روحانیون تاکید کرد.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام کهورزاده معاون فرهنگی دفتر امور اهل سنت هرمزگان به بیان بخشی از وظایف روحانیون پرداخت و گفت: یکی از وظایف روحانیون انجام امور فرهنگی در مساجد است.

وی با تاکید بر سرلوحه قرار دادن اخلاق حسنه توسط روحانیون در برخورد با مردم افزود: اسلام را با اخلاق نیکوی خود به مردم معرفی کنید.

حجت الاسلام کهورزاده در پایان بر حفظ ارتباط مستمر روحانیون با دفتر امور اهل سنت و خصوصا حضور در جلسات، مراسمات و همایش ها تاکید کرد.

برپایی نمازظهر و پذیرایی از حضار پایان بخش نشست منطقه ای روحانیون اهل سنت شهرستان سیریک بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست