مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خبر داد
برگزاری همایش بزرگ وحدت در کردستان/ اعزام ۲۰ نفر از روحانیون منطقه به کنفرانس وحدت
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در طول هفته وحدت برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده است که همایش بزرگ وحدت از نظر امام و رهبری با حضور ۵۰۰ نفر از فرهیختگان و طلاب شیعه و سنی و مهمانان ویژه یکی از برنامه‌های ویژه این ایام است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حسن منتظری بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت هفته وحدت در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، بر ‌ضرورت حفظ و تقویت وحدت در جهان اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: وحدت جهان اسلام یک جریان استراتژیک و زیربنایی برای اصل اسلام است.

وی با بیان اینکه با پیروی از فرامین قرآن کریم و سیره پیامبر اکرم(ص) در طول ۲۳ سال نبوت ایجاد شده است، گفت: اقداماتی که حضرت رسول در طول ۲۳ سال نبوت در مسیر وحدت انجام دادند فراوان است، آن حضرت همواره پیروزی مسلمانان را در وحدت قلمداد و سیره خود را برای نسل‌های بعدی به یادگار گذاشتند.

وی اضافه کرد: امروز جهان اسلام با چالش‌های متفاوت مواجه و دشمنان اسلام با توطئه‌های مختلف از مانند تجزیه جغرافیایی، زبانی، قومیتی و مذهبی سعی دارند در بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور عنوان کرد: دشمنان هویت فرهنگی و اصلی جهان اسلام را هدف قرار داده و امت واحد اسلامی را در معرض خطر جدی قرار داده‌اند.

وی گفت: دشمنان امت واحده و امت اسلامی که مد نظر قرآن است را در معرض خطر جدی قرار داده‌اند که در جامعه سستی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه اندیشمندان، مسلمانان، علما و صاحبان فکر و عقیده باید ضمن شناخت توطئه دشمنان بر مؤلفه‌های وحدت در عصر حاضر تأکید کنند، افزود:‌ هفته وحدت به ‌عنوان یک نماد و سنبل می‌تواند بهترین ظرفیت برای محکم کردن پایه‌های وحدت در جامعه دینی باشد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: این هفته از ۱۲ ربیع‌الاول شروع و تا ۱۷ همین ما که به عقیده تشیع روز میلاد پیامبر مکرم اسلام است ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد:: باید در این هفته با استفاده از تمام ظرفیت‌ها به‌ ضرورت وحدت و شناخت امت واحده اسلامی و‌ بیان توطئه و نقشه‌های دشمن اسلام پرداخته شود.

‌منتظری اضافه کرد: دشمنان سعی کردند در مقاطع مختلف تاریخ مخصوصاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دسیسه‌های خود را در قالب برنامه‌های مختلفی از جمله توهین به مقدسات اسلام و احکام دین انجام دهند که این دسیسه‌ها به دلیل وحدت و یکپارچگی مسلمانان بی‌اثر مانده است.

وی افزود: این توطئه‌های دشمنان موجب شناخت هرچه بیشتر اسلام و گرایش بسیاری از افراد غیرمسلمان در کشورهای مختلف دنیا به دین اسلام شده است.

وی با اشاره به هجمه‌های استکبار جهانی در قالب ایجاد و حمایت از گروه‌های تکفیری، گفت: استکبار  گروه‌های تکفیری و افراطی را به جان مسلمانان انداخته و منجر به بروز جنایت‌های بزرگی در جهان اسلام شده است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: افراطیون شیعه یکی از گروهای تفرقه‌انگیز در میان مسلمین جهان هستند.

وی افزود: شیعه انگلیسی افکار افراطی که اعتقاد شیعه نیست را مطرح می‌کنند و کشورهای غربی نیز با حمایت از آنان هرچه بیشتر بر دامن اختلاف میان مسلمانان می‌زند.

وی بیان کرد: گروه‌های تفکیری از وهابی و‌ سلفی نیز از سنیان واقعی نیستند و گروهای تفرقه‌افکنی هستند که دنبال ضربه زدن به اسلام هستند.

‌حجت‌الاسلام منتظری در ادامه به برنامه‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در هفته وحدت اشاره کرد و گفت: در طول هفته وحدت برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده است که همایش بزرگ وحدت از نظر امام و رهبری با حضور ۵۰۰ نفر از فرهیختگان و طلاب شیعه و سنی و مهمانان ویژه یکی از برنامه‌های ویژه این ایام است.

منتظری اعلام کرد: راه‌اندازی کاروانیان قرانی در شهرستان‌های استان، برگزاری اردوی فرهنگیتربیتی همیاران وحدت، حمایت از برنامه‌های مذهبی شاخص استان، حمایت از ۱۰ کانون فرهنگی هنری مساجد، برگزاری کارگاه بصیرت‌افزایی با حضور معلمان شاغل و حضور کارشناسان در صدا و سیما از دیگر برنامه‌های ایام هفته وحدت در کردستان است.

وی، برگزاری نشست هم‌اندیشی طلاب خواهر تشیع و تسنن با محوریت وحدت، سرکشی از روحانیون شاخص منطقه، برگزاری محافل انس با قرآن در سطح مدارس و مساجد، چاپ و رونمایی از تمبر یادبود با نماد وحدت، بزرگداشت شهدا و ایثارگران روحانی و تجلیل از خانواده آنان در شهرستان‌ها و برگزاری مسابقات کتابخوانی در مساجد و مدارس در حوزه وحدت را از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در کردستان برشمرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست