.
برگزاری چهارمین همایش بزرگ قرآنیان استان گلستان در گنبد کاووس
چهارمین همایش بزرگ قرآنیان استان گلستان به میزبانی گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، چهارمین همایش و گردهمایی بزرگ قرآنیان در گلستان به یاد شهدای خدمت  با حضور جمع زیادی از علاقمندان برگزار گردید.

امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم با قدردانی از برگزاری این همایش فرهنگی و معنوی، برلزوم فضاسازی بیشتر قرآنی و تربیت حافظان قرآن در جامعه به عنوان یک فرهنگ عمومی تاکید کرد.

حجت الاسلام محمود ترابی اظهار داشت: در استان گلستان یک جریان بزرگ قرآنی باحضور قاریان شیعه و اهل سنت ایجاد شده که نشان از وحدت و وفاق بین مذاهب اسلامی در این استان و گنبدکاووس است.

مسئول دفتر امور اجتماعی سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور نیز دراین همایش با تاکید برضرورت توجه بیشتر به فعالیت های قرآنی درجامعه، گفت: تکریم قرآن، صرفا قرائت آن نیست بلکه عمل به دستورات آن است.

حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمدحسن زمانی افزود: جامعه قرآنی شاخص های زیادی دارد که افراد آن باید در وهله اول روان خوانی قرآن را یاد بگیرند و به دیگران نیز یاد دهند.

وی، رعایت تجوید و صحیح خواندن قرآن، قرائت قرآن با صوت و لحن، مطالعه ترجمه قرآن و تدبر در آیات هدایت گر این کتاب آسمانی، توجه به حفظ قرآن و تفسیر آن را از دیگر ویژگی های یک جامعه قرآنی دانست.

برپایی نمایشگاه آثار تجسمی با موضوعات قرآنی، برپایی نمایشگاه عکس، اجرای تواشیح توسط نوجوانان دارالقرآن امام شاطبی اهل سنت گنبد کاووس، تواشیح و مدیحه سرایی مکتب المهدی (عج) گنبد، تلاوت قرآن توسط تعدادی از قاریان ممتاز گلستان و گنبدکاووس از جمله قاری ‘امیر حسین رحمتی’ ممتاز بین المللی از گرگان، حامد خدابخشی از گنبدکاووس و محمدرضا ولی محمدی حافظ کل قرآن کریم و نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام در رشته حفظ کل از گمیشان، اجرای زیبای ربنای قرآنی توسط قاری نوجوان مهدی حسینعلی از شهر کردکوی و اذان مغرب توسط قاری نوجوان سید علیرضا شبستانی از شهر گنبد کاووس به همراه اجرای تواشیح از جمله برنامه های چهارمین همایش بزرگ قرآنیان گلستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست