شناسه خبر: 4671

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4671

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور خبر داد:
برگزاری کاروان قرآنی «سفیران نور» در گلستان
حجت الاسلام دیلم از برگزاری کاروان قرآنی «سفیران نور» ویژه برنامه ماه مبارک رمضان در استان گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام دیلم در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کاروان قرآنی سفیران نور ویژه برنامه ماه مبارک رمضان در  مناطق محروم و روستایی و سیل زده اهل سنت استان گلستان برگزار می شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور افزود: این کاروان قرآنی با حضور قاریان و حافظان ممتاز گلستان و قاریان برجسته بین المللی از امشب (سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸) الی (۹ خرداد ۹۸) در ۱۵ شهر و روستای استان گلستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: اجرای تواشیح و مدیحه سرایی، تفسیر و سبک زندگی قرآنی، تکریم خانواده معظم شهدا، قرعه کشی و اهدای جوایز و افطاری ساده از برنامه های کاروان قرآنی سفیران نور در استان است.

حجت الاسلام دیلم خاطرنشان کرد: این کاروان قرآنی در این مدت در شهرهای گرگان، گمیشان، مراوه تپه، علی آباد، اینچه برون، رامیان، کردکوی، بندرترکمن، آزادشهر، آق قلا، آزادشهر، گنبدکاووس، گالیکش، کلاله و قرق به اجرای برنامه می پردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح نمود: ماه مبارک رمضان فرصتی است که خداوند متعال به بندگانش عنایت کرد تا بتوانند در ماه قرآن و ماه برکت و مغفرت بهترین استفاده را ببرند.

حجت الاسلام دیلم در خصوص ماه مبارک رمضان اذعان کرد: برای هر چیزی بهاری است و بهار قرآن ماه مبارک رمضان است و باید قدر و منزلت این ماه بزرگ و شریف را بدانیم.

وی ماه رمضان را ماه خدا عنوان نمود و افزود: در این ماه مبارک، تعداد حسنات چند برابر می‌شود و گناهان در این ماه پرفضیلت بخشوده می‌شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور درباره آثار و برکات قرآن کریم نیز افزود: قرآن کتابی است که رستگاری انسان را در دو جهان تضمین می کند و همچون مشعلی فروزان، انسان را به راه درست هدایت می کند.

فهرست