معاون امور فرهنگی و روحانیت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقای توان علمی علمای دینی از اولویت‌های مرکز بزرگ است
معاون امور فرهنگی و روحانیت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقای توان علمی علمای دینی از اولویت‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در کردستان است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌السلام حیدری‌کبیر در کارگاه سبک زندگی دینی که با حضور جمعی از مسوولان استانی و علما و ائمه جمعه و جماعت در مریوان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف به ویژه در حوزه ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از اولویت‌های مهم در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های مهم در ترویج و نهادینه‌ کردن هر موضوع از سوی علما و روحانیون دینی تسلط خود آنها به موضوع بوده که این مهم در سایه برگزاری‌ دوره‌های آموزشی و بروز شدن جامعه روحانیون امکان پذیر است.

معاون امور فرهنگی و روحانیت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: یادگیری روش‌های نوین برای انتقال مفاهیم به جامعه به ویژه قشر جوان از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ‌های ارزشمند و مقابله با هجمه‌های فکری دشمنان نقش بسزایی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام حیدری‌کبیر عنوان کرد: با هدف به روز بودن جامعه روحانیت در حوزه مباحث دینی  معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی در طول سال بر اساس یک برنامه‌ریزی مستمر اقدام به برگزاری کارگاه‌هایی متعدد با حضور اساتید برجسته و توانا می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از این ظرفیت از سوی جامعه روحانیون، گفت: روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه باید با بروز کردن اطلاعات خود بتواند با تسلط کامل به سوالات و شبهاتی که برای جامعه به ویژه قشر جوان پیش می‌آید پاسخ دهند.

اسماعیلی استاد حوزه دانشگاه  نیز در این کارگاه به بحث زندگی دینی و خانواده و ثبات  خانواه پرداخت واظهار کرد: در این راستا آیات و احادیث زیادی وجود دارد که باید با پرداختن به آنها بستر توسعه و فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر سبک زندگی اسلامی را در جامعه فراهم سازیم.

وی تصریح کرد: ترویج و توسعه فرهنگ سبک زندگی اسلامی بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلاتی است که متاسفانه امروز دامن خانواده‌ها را در جامعه گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست