برگزاری کارگاه توانمدسازی مدرسین و مبلغین در سواد رسانه و فضای مجازی
کارگاه توانمدی مدرسین و مبلغین در سواد رسانه و الزامات تبلیغ در فضای مجازی در ششمین اردوی راه رضوان مشهد با حضور متخصص فضای مجازی و رسانه استاد فیاضی تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، صبح امروز کارگاه توانمدی مدرسین و مبلغین در سواد رسانه و الزامات تبلیغ در فضای مجازی در ششمین اردوی راه رضوان مشهد با حضور متخصص فضای مجازی و رسانه استاد فیاضی تشکیل شد.
وی ضمن تشریح عملکرد دشمنان در جنگ نرم گفت: دشمنان هجوم‌های خود را در جنگ نرم در لایه‌های مختلف جامعه انجام می‌دهند و ارزش‌های جامعه و فرهنگ کشور را مورد هدف قرار می‌دهند.
وی جنگ ارزش‌ها را به مراتب سخت تر از جنگ نظامی دانست و گفت: اساس و محور جنگ نرم القا و اقناع است. القا یعنی شما بدون اینکه موضوعی را مستقیم بیان کنید به شکل غیر مسقیم به مخاطبین اهداف و نیات خود را تلقین کنید.
فیاضی افزود: در دهه‌های اخیر نقش جنگ سخت در اعمال قدرت ها کم‌تر شده و جنگ نرم لایه‌های پیچیده‌ای پیدا کرده و علمی‌تر و مؤثرتر شده است. در جنگ سخت مرجع اصلی دولت‌ها و در جنگ نرم مرجع و هدف ملت‌ها و اعتقادات آنان است.
وی ابزار جنگ نرم را رادیو و تلوزیون، سینما، نقاشی و سازمان‌های مردم‌نهاد بیان و تأکید کرد: در حقیقت جنگ سخت حمله به داشته‌های مادی و برای تسلیم اجباری آن کشور است و جنگ نرم حمله به داشته‌های معنوی، برای تسلیم داوطلبانه است. در جنگ سخت مردم برای نجات خود مقاومت می‌کنند اما در جنگ نرم مردم خودشان داوطلبانه تسلیم اهداف دشمنان می‌شوند.
متخص رسانه، یکی از تاکتیک‌های جنگ نرم را دروغ بزرگ بیان کرد و افزود: دشمنان به دروغ‌پردازی‌های بزرگ دامن می‌زنند و در رسانه‌ها به شکل گسترده منتشر می‌کنند به نحوی که خود آنها هم آن را باور کنند.
استاد فیاضی، پیشگویی‌های غیرواقع و ایجاد رعب و نشر اطلاعات ناقص، حذف و سانسور، استفاده از جاذبه‌های جنسی و ترور شخصیت‌های جامعه و منکوب حیثیت آنها را از تاکتیک‌های‌ دیگر جنگ نرم بیان کرد.
وی شناخت جنگ نرم و ابزار و تاکتیک‌های آن و پاسخگویی و شناساندن و تبیین عملکرد دشمنان به جوانان و بصیرت‌افزایی را راه مقابله با این جنگ عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست