امام جمعه موقت سنندج:
برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان حرکت فرهنگی ارزشمندی است
امام جمعه موقت سنندج گفت: برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان حرکت فرهنگی ارزشمندی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا و حرکت در این مسیری گام ارزشمندی در راستای حفظ و حراست از ارزش‌های نظام است.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا از اقداماتی است که با هدف زنده‌نگهداشت یاد و خاطر شهدا برگزار می‌شود و همه ما باید به نوعی در حد توان در این برنامه‌ها مشارکت داشته باشیم.
وی با اشاره به برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان، گفت: این کنگره که همزمان با سالگرد سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کردستان برگزار می‌شود حرکت فرهنگی و ارزشمندی است که امیدواریم با مشارکت احاد مردم در حد قابل قبول و در خور شان برگزار شود.
امام جمعه موقت سنندج گفت: برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان حرکت فرهنگی ارزشمندی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
ماموستا حسینی در ادامه روز جهانی کار و کارگر را به تمامی کارفرمایان و کارگران تبریک گفت و افزود: این قشر خدوم با تلاش همه جانبه خویش پایه‌های اقتصاد کشور را شکل داده و باید به نحو احسن به آنها توجه شود.
وی از همه مسئولین و دست اندکاران استان خواست که در راستای بر طرف کردن مشکلات مردم و نیازمندان و کارگران همت داشته باشند و گفت: مسوولان باید با دلسوزی هرچه تمام در مسیر خدمت به جامعه حرکت و در این راستا کوتاهی نداشته باشند.
امام جمعه موقت سنندج از دستگاه‌های متولی امر خواستار تسهیل‌گری‌های لازم برای کاهش دغدغه‌های معیشتی جامعه به ویژه در بین قشر کارگر شد و افزود: مسئولان ضمن دوری از تکبر اصل مهم ساده زیستی را در راس زندگی خود قرار دهند.
به گفته ماموستا حسینی، تجمل‌گرایی مسوولان به ویژه در شرایط اقتصادی دشواری که اکثر مردم جامعه با آن دست به گریبان هستند موجب بالا رفتن سطح نارضایتی مردم می‌شود از این رو مهم‌ترین اولویت مسولان ما باید ساده زیستی و تلاش برای رفع مشکلات جامعه باشد.
امام جمعه سنندج با اشاره به اعدام ۳۷ نفر شهروند عربستانی اهل مدینه و فعالان مدنی بدست ظالمان آل سعود اعم از اهل تسنن و تشیع گفت: سکوت مجمع جهانی در این باره واقعا جای سوال دارد به عنوان یک مسلمان این اقدام ناشایست را شدیداً محکوم می‌کنیم.
امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با اشاره به فرموده خداوند و حضرت رسول اکرم (ص) گفت: دنیا شیرین و دلنشین است اما فانی و زودگذر و محل موقتی برای انسان است بنابر این باید خود را برای آخرت آماده و از گناه کردن، ضایع کردن حقوق مردم و رعایت نکردن حقوق الهی پرهیز کنیم.
امام جمعه موقت سنندج اظهار کرد: رزق و برق دنیوی و بی‌توجهی به حفظ حجاب دو مطلب مهمی است که بنا به فرموده پیامبر اکرم(ص) زندگی انسان را به نابودی سوق می‌دهد.
ماموستا حسینی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: باید در این روزهای باقی مانده برای ورود به ماه میهمانی خداوند قلب خود را پاکیزه و آماده کنیم.
وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای عبادت، خودسازی نفس و استغفار و توبه از گناهان است که امیدوارم بتوانیم از این ماه به بهترین نحو ممکن بهره ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست