شناسه خبر: 1012

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1012

برگزاری گردهمایی روحانیون شیعه و اهل سنت خراسان
گردهمایی روحانیون، ائمه جمعه و جماعت، مدیران و مدرسان حوزه های علمیه شیعه و اهل سنت استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی با عنوان 'همایش بزرگ سفیر هدایت' به مناسبت مبعث رسول اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در این گردهمایی گفت: برگزاری گردهمایی روحانیون شیعه و اهل سنت خراسانروحانیان می بایست در برنامه های دینی و مذهبی و سخنرانیها مروج امید و نشاط در جامعه بوده و  از طرح مسائل تفرقه انگیز خودداری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: علما و روحانیون همانگونه که وظیفه دارند کاستیها را برای مردم بازگو کنند باید همگان را نسبت به فرصتهایی که نظام جمهوری اسلامی ایران برای آحاد افراد جامعه ایجاد کرده است نیز آگاه کنند.

وی در ادامه به تلاش دشمنان برای تفرقه انگیزی میان مسلمانان اشاره و بیان کرد: وظیفه روحانیون در جامعه، روشنگری به ویژه برای نسل جوان است تا همگان نسبت به فتنه دشمنان اسلام آگاه باشند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: آگاهی بخشی جوانان وظیفه همه علماء و روحانیون است زیرا دشمن به دنبال ایجاد ناامیدی و یاس در جامعه است.

وی همچنین گفت: برخی کشورهای اسلامی به ویژه عربستان سعودی تحت تسلط جبهه استکبار قرار دارند لذا علمای شیعه و اهل سنت می بایست حقیقت را برای همگان بازگو کنند. برخی افراد با جهالت و نادانی، جوانان را گمراه می کنند و در این میان علماء و روحانیون می بایست با روشنگری هدایتگر جامعه باشند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان نیز در این گردهمایی گفت: ۸۰۰ نفر از روحانیون شیعه و اهل سنت استانهای سه گانه خراسان امروز در مشهد گردهم آمدند.

حجت الاسلام اکبر فرجام افزود: این گردهمایی به مناسبت فرخنده سالگرد مبعث رسول مکرم اسلام برگزار شد و در همین چارچوب روحانیون وعلمای شیعه و اهل سنت خراسان با وظایف و مسئولیتهایشان در قبال امت اسلامی بیشتر آشنا شدند. نگاه ما مبتنی بر اتحاد و همبستگی همه مسلمانان است و بر این اساس در امت اسلامی شیعه و سنی با هم دیده می شوند.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و ۳۵ هزار طلبه در حال تحصیل در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم اکنون افزون بر ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان دایر است.

همچنین دو هزار مسجد و ۴۰ مدرسه علوم دینی هموطنان اهل سنت با افزون بر دو هزار طلبه سنی در سطح استانهای سه گانه خراسان فعالیت دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست