شناسه خبر: 90888

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=90888

برگزاری یادواره نخستین شهید اهل سنت تربت‌جام
یادواره اولین شهید اهل سنت شهرستان تربت‌جام شهید محمد سرور احمدی در مجموعه تاریخی مزار شیخ احمد جامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثاگران واحد خراسان رضوی؛ مراسم چهلمین سالگرد شهادت اولین شهید اهل سنت تربت‌جام «شهید محمد سرور احمدی» در محل مزار این شهید عزیز در مجموعه تاریخی مزار شیخ احمد جامی با شکوه خاصی برگزار شد.
سرهنگ سعیدیان فرماندهی تیپ مستقل ۳۸ زرهی تربت جام ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و خیر مقدم به خانواده شهید و شرکت‌کنندگان در این مراسم، تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهدا را از وظایف اولیه و مهم دانست و برنامه‌ریزی جهت برگزاری چنین مراسمی برای همه شهدای ارتش تاکید کرد.
در ادامه مراسم، حجت الاسلام عالمی رئیس عقیدتی وسیاسی تیپ مستقل۳۸ زرهی با تجلیل از مقام شامح شهدا عنوان کرد: شهدا راهشان را آگاهانه انتخاب کرده‌اند و بر روی اصول و آرمان‌های ارزشی و انقلابی خود تاکید نموده‌اند وجان خود را فدا کرده‌اند بنابر این وظیفه ماست که راه آنان را ادامه دهیم.
در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و پلاک ایثار از خانواده شهید تجلیل به عمل آمد.
این مراسم با همکاری بنیاد شهید و امورایثارگران ، فرمانده عقیدتی و سیاسی تیپ مستقل۳۸ زرهی، آموزش و پرورش و بسیج دانش‌آموزی شهرستان تربت جام برگزار شد.
گفتنی است؛ شهرستان تربت‌جام از توابع استان خراسان رضوی که در ۱۶۸ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده ۴۵۳شهید، یک هزارو ۲۳۷ جانباز و۸۸ آزاده در بنیاد شهید و امورایثارگران این شهرستان سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

فهرست