رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان:
 بر اساس آیات و روایات مبلغین دین علما و روحانیون و کسانی هستند که در سنگر دین که همانا حوزه های علوم دینی است حضور دارند
حجت الاسلام والمسلمين اکبر فرجام گفت: به فرموده مقام معظم رهبري هرگاه علماي دين خواستند تا پيام دين را ابلاغ نمايند،‌ دشمني ها شروع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از خراسان رضوی همایش سفیر هدایت بزرگداشت مبعث رسول اکرم(ص) با حضور علمای شیعه و سنی استان های خراسان رضوی و شمالی در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبر فرجام در ابتدای این جلسه با گرامیداشت این روز بزرگ اظهار داشت: این گردهمایی به مناسبت فرخنده سالروز مبعث رسول مکرم اسلام(ص) و امیدواریم علما و روحانیون بر اساس رسالتی که بر عهده دارند حداکثر بهره برداری را از اینگونه جلسات بنمایند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبر فرجام با اشاره به آیه شریفه وَ أُوحِیَ إِلَیَّ هذَا الْقُرْآنُ لِأُنْذِرَکُمْ بِهِ وَ مَنْ بَلَغَ اظهار داشت: قرآن کریم از قول رسول گرامی اسلام می فرماید،  این قرآن به من وحی شده که شما و هرکه را که این قرآن به گوشش بخورد انذار کرده و هشدار دهم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند، هرگاه که علما و بزرگان دین خواستند پیام خود را ابلاغ نمایند آنگاه دشمنی ها شروع می شود. و لذا کسانی که در این راه گام برمی دارند باید ثابت قدم باشند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان ادامه داد: منظور از من بلغ در این آیه شریفه علما و دانشمندان دین هستند که در سنگر علم دفاع از دین را آموخته اند و می بایست در مقابل توطئه دشمنان بایستند.

وی با تقدیر از مقام علمی حجت الاسلام والمسلمین مروی که در این همایش حضور داشت، عنوان کرد: ایشان در طول دوران حضور خود به عنوان رئیس شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی و معاونت ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری بیشترین اشراف را نسبت به جامعه روحانیت اعم از شیعه و سنی داشتند.

گفتنی است، همایش سفیر هدایت با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از علمای اهل سنت و شیعه خراسان رضوی و شمالی در دانشگاه فرهنگیان شهر مشهد برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست