امام جمعه اهل سنت تايباد:
بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، اروپا دو ماه فرصت دارد تا به تعهدات خود در برجام عمل نماید
مولوي غلام نبي توكلي گفت: ما یکسال است که منتظر آغاز بکار کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا هستیم و امروز صبر نظام ما به سر آمده و دو ماه به اروپا مهلت دادند تا به وعده های خود وفا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد در خطبه های این هفته با اشاره به موضوع فطریه در پایان ماه مبارک رمضان و شرایط آن اظهار داشت: فطریه امسال برای مردم عادی به ازای هر فرد ۶ هزار تومان است و اما برای جامعه ثروتمندان نیز ۱۴ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این نظر شریعت هم هست، علما از پیش خود چیزی نمی گویند. در کتب فقهی ما آمده است که متمولین به فکر دو کیلو گندم نباشند و حق هم همین است. شریعت مقدس اسلام همه چیز را در نظر گرفته است و به همه ی زوایای جامعه درست نگاه کرده است.

مولوی توکلی در ادامه صحبت های خود در حمایت از کاهش تعهدات جمهوری اسلامی ایران در تعهدنامه برجام گفت: ما یکسال است که منتظر آغاز بکار کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا هستیم و امروز صبر نظام ما به سر آمده و دو ماه به اروپا مهلت دادند تا به وعده های خود وفا کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه اروپایی ها در دروغگویی و بد عهدی نمونه هستند، امروز در کشورهای اسلامی هر بدبختی است، از دست اروپایی ها، آمریکا و اسرائیل است. آنها به دنبال حفاظت از غده سرطانی اسرائیل در قلب خاورمیانه هستند.

امام جمعه اهل سنت تایباد اظهار داشت: در این دوماه اگر اروپا به وعده های خود عمل نکند، جمهوری اسلامی ایران نیز ضرورتی به انجام تعهدات خود در برجام نمی بیند و این تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشورمان است و همه ما از آن حمایت خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست