امام جمعه اهل سنت بندرلنگه :
بر پیشانی شهر بندرلنگه هنوز محرومیت و فقر نقش بسته است
امام جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت: بر بازار امروز بندرلنگه تنفس مصنوعی وصل است و رونق از آن دور گشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در خطبه های این هفته نماز جمعه،اظهار داشت : اسلام که آخرین دین آسمانی است به جایگاه مسجد و احکام آن بسیار اهمیت داده است، مسجد به معنای سجده گاه در لغت و در اصطلاح به مکانی گفته می شود‌.

وی افزود: قرآن کریم اهمیت مسجد را بیان می نماید و اینکه مسجد تنها برای عبادت و نیایش نیست بلکه آموزش در عرصه های مختلف اجتماعی فرهنگی و سیاسی باید صورت گیرد.

شیخ راهبر گفت : جوانان امروز باید با مساجد آشتی کنند ، توجه به جوانان برای آمدن به مسجد بسیار مورد تاکید قرار گرفته است‌‌.

این‌روحانی اهل سنت تاکید کرد: فردی که خود را از مسجد دور و محروم می کند از تمامی فضائل دینی دور کرده است و در روایت آمده است محبوب ترین مکان ها در پیشگاه خدا مساجد و منفور ترین مکان ها بازار ها هستند.

امام‌جمعه اهل سنت بندرلنگه در خصوص محله سماچ تاکید کرد: این محله به هنگام بارندگی تبدیل به دریاچه می شود یک بار برای همیشه مسئولین امر این مسئله را مرتفع نمایند.

وی بیان داشت: حضور ریاست محترم جمهور حضرت آیت الله رئیسی و هیئت دولت در استان هرمزگان و شهر بندرلنگه پیام‌آور رحمت، برکت بوده است.

انتهای پیام/

فهرست