شناسه خبر: 1272

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1272

امام جمعه اهل سنت سرخس:
بسیاری از بلایای طبیعی نتیجه عملکرد خود انسان هاست
مولوی سیدعبدالعزیز پارسا گفت: از مردم و مسوولين به ويژه مقام معظم رهبري كه به ياري آسيب ديدگان اين حوادث شتافتند كمال تقدير و تشكر را داريم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مولوی سید عبدالعزیز پارسا، امام جمعه اهل سنت سرخس در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مبعث نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت: بشریت قبل از بعثت پیامبر گرفتار زندگی اصف بار و دردناکی بود وحشی گری قتل و غارت بین آن ها رایج بود از انسانیت رأفت ومهربانی خبری نبود. از فرط جهالت دختران خود را زنده به گور می کردند و الله سبحانه و تعالی پیامبر رحمت را مبعوث فرمود تا این بشر بی خاصیت را از تاریکیهای جهالت و وحشی گری به نور هدایت برساند. و قل و زنجیرها را از دست و پای آن ها باز نماید و بشریت را به راه سعادت برساند.

وی افزود: مبعث پیامبر یک اتفاق ناگهانی نبود پیروان ادیان آسمانی چون یهود و نصاری قرن ها بود که در انتظار ظهور یک پیامبر موعود ومنجی بود. پیامبر اسلام می فرمایند، من نتیجه دعای حضرت ابراهیم(ع) می باشم که در زمان بنای کعبه حضرت ابراهیم همراه حضرت اسماعیل دعاهایی وخواسته هایی از خداوند داشتند که یکی از خواسته های ابراهیم واسماعیل درباره بعثت پیامبر اسلام بود.

مولوی پارسا در بخش دیگر سخنان خود نا شکری ونا سپاسی از نعمت های خداوند وپشت کردن به قرآن و سنت پیامبر اسلام را عامل خشم خداوند و بروز حوادث و بلاهای طبیعی دانست و اضافه کرد: کسانیکه تاریخ امتهای گذشته را مطالعه نمایند متوجه می شوند که بر اثر گناه و معصیت هر یک از آنها گرفتار یک نوع از عذابهای الهی شدند بعضی از آنها را خداوند غرق نمود و بعضی از انها رابه زمین فروبرد و بعضی آنها را طوفان نابود نمود.

وی درپایان با قدردانی از مسوولین نظام و ملت ایران به ویژه مقام معظم رهبری که در روزهای اخیر به کمک برادران و خواهران خود در مناطق سیل زده شتافتند از خداوند برای درگذشتگان این حادثه درخواست مغفرت الهی نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست