شناسه خبر: 133369

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=133369

مسئول مرکز اسلامی اشنویه
بسیج باید مطیع مسجد و مطیع قرآن و حافظ قرآن باشد
ماموستا محمد امین عبدالله زاده اظهار داشت: ساده زیستی با صمیمیت ایثار و از خودگذشتگی ایمان به خدای متعال و اعتقاد قلبی و درونی، اخلاص، اخلاق نیکو و شجاعت، فروتنی، عزت نفس، غیرت، شهادت طلبی از خصوصیات کامل یک بسیجی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،طی مراسمی از زحمات ماموستا خاتمی، مسئول سابق مرکز اسلامی اشنویه تقدیر و ماموستا محمد امین عبدالله زاده به عنوان مسئول جدید این مرکز معرفی شد.

ماموستا محمد امین عبدالله زاده در مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز اسلامی شهرستان اشنویه، اظهار کرد: در هفته بسیج قرار گرفته‌ایم و این هفته را خدمت بسیجیان و آحاد مردم جامعه تبریک عرض می‌کنم و ساده زیستی با صمیمیت ایثار و از خودگذشتگی ایمان به خدای متعال و اعتقاد قلبی و درونی، اخلاص، اخلاق نیکو و شجاعت، فروتنی، عزت نفس، غیرت، شهادت طلبی از خصوصیات کامل یک بسیجی است.

وی افزود: با همین دید امام راحل (ره) می‌فرمود: من آرزو دارم و از خداوند متعال می‌خواهم که با بسیجیان محشور شوم.

ماموستا عبدالله زاده بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند: « بسیج تنها تا آن روز بسیج است که در یک دستش قرآن و دست دیگرش سلاح باشد و راز  پیروزی مسلمانان و وحشت دشمنان و معاندین از مسلمین  در برافراشتن پرچم قرآن است.

وی ادامه داد: بسیج باید مطیع مسجد و مطیع قرآن و حافظ قرآن باشد و این برای ما خیلی مهم است که مقام معظم رهبری و رهبر کبیر انقلاب در رابطه با بسیج این فرمایشات مبارک را دارند.

مسئول مرکز اسلامی اشنویه تصریح کرد: ویژگی‌های یک بسیجی از ۱۴۰۰ سال قبل در خون و رگ یک روحانی اجین شده است و دوستان مستحضر هستند، روحانیت با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در خانواده آن‌ها وجود دارد اما همکار نظام و همراه مردم بوده و در تمام مراسمات مردمی و مذهبی و ملی و … حضور دارند.

وی گفت: روحانیون در شادی و غم مردم شریک هستند و در یک روستا حاضر است یک ماه در پارک‌های تهران بخوابد به خاطر اینکه مشکل همسایه خود را حل کند و حاضر است خود را فدا کرده از حقوق خودش بگذرد تا بتواند تا به همسایه کمک کند و از ناراحتی او بکاهد.

ماموستا عبدالله زاده افزود: موجب افتخار یک روحانی است که شهر به شهر، روستا به روستا و مسجد به مسجد در نمازهای جمعه بگردد و برای اینکه بتواند با اقداماتی که انجام می‌دهد یک مسجد و یک حجره درست کنند تا مردم و فرزندان این مردم متدین به آن مراجعه کرده تا بتوانند به عنوان روحانی به مردم خدمت کنند.

وی اضافه کرد: روحانیت با حداقل حقوق در روستاها با مشکلات فراوانی که به دور از شان و شخصیت او است زندگی می‌کند.

مسئول مرکز اسلامی اشنویه ادامه داد: روحانیون در بحث‌های امنیتی و دفاع از نظام، جلودار مردم بوده و همیشه به پیروی از نظام دعوت می‌کنند که این صفات از روحانیون منطقه است.

وی عنوان کرد: این اعمال و این صفات در یک بسیجی دیده می‌شود و ما هم انتظار داریم با کمک فرماندار و مسئولین و حجت‌لاسلام  فعال آذر مدیریت مرکز استان با تلاش‌های خودمان بعضی از مشکلات این قشر که خدمت به آن‌ها افتخار ما است را بتوانیم حل کنیم.

انتهای پیام

 

فهرست