امام جمعه بوکان
بسیج نیروی مخلص و مردمی است که با صداقت در همه عرصه ها، زحمات خوبی را متحمل می شود
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: بسی جای تقدیر و تشکر است که بسیج ما از بدنه این ملت برای خدمت به مردم آستین را بالا کشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت ماموستا عباس احمدی باغ اقامه گردید.

ماموستا عباس احمدی باغ ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی . با توجه به فرارسیدن هفته بسیج و تبریک هفته بسیج از زحمات و تلاش بسیج در انجام وظایف خود در عرصه های مختلف تقدیر کرد و گفت: بسیج نیروی مخلص و مردمی است که با صداقت و پاکی در همه عرصه های اجتماعی و بحرانهای غیر مترقبه زحمات خوبی را متحمل می شود و بسی جای تقدیر و تشکر است که بسیج ما از بدنه این ملت برای خدمت به مردم آستین را بالا کشیده است.

ماموستا عباس احمدی در ادامه با توجه به  درخواست مردم در شرایط کرونا و چگونگی بر گزاری مراسم ترحیم  بیان داشت: مردم باید در برگزاری مراسم ترحیم رعایت حال صاحب متوفی را بکنند و آنچه به صورت پیام  یا حضوری انجام می گیرد تنها یکی از آن لازم است  و از تکرار حضور خوداری شود تا صاحب متوفی با مشکلات روحی و جسمی بیشتری مواجه نشود.

ایشان از مردم خواست به خواسته های خود احترام بگذارند  آنچه لازم و واجب است انجام دهند.

خطیب جمعه در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه به استناد از آیه قرآنی و احادیث نبی مکرم اسلام (ص) سحر خیزی را یکی از فضیلتهای قوانین دینی برای مردم دانست و گفت: آنچه که اسلام تأکید بر سحرخیزی نموده است دارای امتیازات زیادی برای انسان می باشد در سحرخیزی سلامتی جسم و روح و شادابی وجود دارد و انسان از آن بهر مند می شود.

وی تاکید کرد: هر انسان مسلمانی طبق دستور پیامبر (ص) برای نماز صبح بیدار شود و بعد از آن به ذکر و یاد خدا باشد در آن روز علا و بر اینکه در همه امورات روز پیشرفت داشته از فضیلت دین و معنویات بهره فراوان نیز برده است.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: دلیل و حکمت نماز صبح بهره وری از نعمتهای فراوانی است که در سحر خیزی وجود دارد و ما نیز بعنوان یک مسلمان باید تابع این دستورات باشیم و از کسلی و تنبلی که از دیر بیدار شدن بوجود می آید دوری کنیم.

خطیب در پایان با دعا برای مسلمین ،شفای بیماران،برکت در رزق و روزی ،دوری از بلای کرونا،ریشه کن کردن گرانی و بیکاری دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست