شناسه خبر: 132848

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=132848

امام جمعه اهل سنت تالش:
بسیج یکی از ارزشمندترین یادگارهای امام راحل(ره) است
همزمان با آغاز هفته بسیج حجت الاسلام حسین خانی پور بسیج را یکی از ارزشمند ترین یادگار های امام راحل(ره) خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ همزمان با آغاز هفته بسیج حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در گفت و گو با رابط خبری شعبه گیلان، ضمن گرامیداشت این هفته، بسیج را یکی از ارزشمند ترین یادگار های امام راحل(ره) خواند.

وی با بیان اینکه بسیج از مهم ترین سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: بسیج یک سرمایه ملی است که دیروز و امروز و در همه شرایط پشتیبان ملت ایران بوده و در رخ داد ها و حوادث مختلف خدمات ارزشمندی را به مردم ارایه نموده، خدماتی که در قلب تاریخ جا گرفته و فراموش شدنی نیست.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع محمدیه شهرستان تالش با تاکید بر اینکه بسیج یک مکتب فکری است که در میدان عمل نیاز به اثبات ندارد، اضافه کرد: در مکتب بسیچ، انسان‌ها به دور از مقاصد شخصی، به خدا و منافع خلق او می‌اندیشند و اقتدار و امنیت جامعه را در سایه اتکا به توانایی‌های خود جستجو می‌کنند که نمونه بارز آن در دوران دفاع مقدس است و بدون تردید این تعریف از بسیج و بسیجی سبب شده ۸ سال جنگ تحمیلی، ظفرمندانه به سود ملت ایران به سرانجام برسد.

وی مشکلات معیشتی حاصل از کرونا و تحریم های ظالمانه غرب و هجوم فرهنگی دشمنان اسلام در قالب جنگ نرم را عرصه مهم حضور نیروهای جهادی و بسیجی خواند و گفت: با تدبیر مسئولان امر باید از همه ظرفیت ها به خصوص ظرفیت مهم و راهگشای بسیج در این عرصه ها بهره برد تا مردم ایران باز هم به توفیق برسند و دشمن مایوس شود.

حجت الاسلام حسین خانی پور بسیج را مدرسه عشق خواند و افزود: بسیجیان با اخلاص عمل به اسلام و انقلاب اسلامی خدمات ارایه می دهند و این هفته فرصت خوبی است تا خدمات و ظرفیت های این نیروهای مخلص را برشمریم تا ضمن قدردانی از خدمات، به بیان ظرفیت های موجود بپردازیم.

فهرست