بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
بعد از ماه رمضان صورت می‌گیرد؛ اعدام سه فعال اهل‌سنت به دلیل انتقاد از جنگ یمن توسط بن‌سلمان
رژیم عربستان سعودی قصد دارد سه نفر از فعالان اهل‌سنت این کشور را به‌ دلیل انتقاد از جنگ یمن و طرح معامله قرن بعد از ماه رمضان اعدام کند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری آنا، مقام‌های دولت عربستان سعودی قصد دارند شیخ سلمان العوده از روحانیون سرشناس سعودی، عوض القرنی مبلغ دینی و علی العمری مجری مشهور این کشور را اعدام کنند.

در همین رابطه جرم آنها توسط دستگاه قضائی سعودی ارتباط با گروه اخوان‌المسلمین و حمایت از تروریست اعلام شده است.

در همین رابطه یکی از نویسندگان جهان عرب ارتباط این تصمیم با اخوان‌المسلمین را بی‌ربط دانسته است و موارد و انتقادهای مطرح شده توسط آنها از محمد بن سلمان را مسئله اصلی اعلام کرد.

دلیل اصلی اعدام آنها توسط آل‌سعود انتقادهای شدید آنها از سفر دونالد ترامپ و تحقیر مردم عربستان سعودی توسط این سه نفر است. همچنین گفته شده که شیخ‌العوده یکی از مفتی‌های سرشناس عربستان انتقادهای زیادی از نحوه حکومت بن‌سلمان بعد از روی کارآمدنش داشته است.

عوده انتقادهای شدیدی از ایجاد جنگ یمن داشته و به حکام سعودی اعلام کرد بود که آنها خون بی‌گناه کودکان یمن را می‌ریزند. همچنین او از شرکت و هزینه‌های حکام سعودی برای ایجاد طرح معامله قرن هم شکایت کرده بود و از نحوه برخورد عربستان با ایران و ایجاد تنش با این کشور انتقاد کرد. حتی عوض قرنی در پیامی آشکار کارهای بن‌سلمان را دروغ آشکار خوانده بود.

سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی و فقط چند ماه بعد از انتصاب بن سلمان به سمت ولیعهد عربستان ده‌ها تن از تجار، روحانیون، شاهزادگان، فعالان حقوق بشر و حقوق زنان و علمای این کشور دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

همچنین رژیم سعودی در اقدامی وحشتناک ۳۷ نفر از فعالان، جوانان و نوجوانان شیعه را با اتهام‌های واهی گردن زد و یک نفر را به صلیب کشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست